Як подолати стереотипи.

Слово «стереотип» відбулося з грецької мови. У ньому воно позначало друк, що використовується в друкарському справі. І древнє, вже втратив значення прекрасно описує сутність цього поняття! Справді, стереотипи - це печатки, тільки слід вони залишають не на папері, а в людському мисленні, сприйнятті дійсності. Ці штампи свідомості заганяють людей у рамки давно кимось придуманих правил і усталених думок. Але чи завжди вони вірні? Мислити вільно, самостійно - означає подолати стереотипи.
Інструкція
1
Навчіться відрізняти корисне від давно застарілого або зайвого. Не озброювалися проти будь-якого усталеного в суспільстві правила. Це необхідно для того, щоб, як у прислів'ї «не виплеснути дитину разом з водою». Стереотипи не завжди так вже страшні, вони просто виникли з бажання людства узагальнити свій досвід, винайти загальні правила поведінки. Наприклад, дарувати подарунки коханим людям - теж стереотип, але дуже навіть приємний. "Мийте руки перед їжею" - жодних заперечень. "Літніх потрібно поважати" - дуже мудрий "штамп". А ось те, що "всі чоловіки зраджують дружинам" лише поспішний висновок ошуканих чоловік.
2
Завжди намагайтеся подивитися на ситуацію з кількох точок зору. Затаврувати п'ятнадцятирічну дівчину з коляскою «розпусниці» дуже просто. Легко, побачивши повної людини, зробити впевнений висновок, що його кращий друг - холодильник. Але не судіть по першому враженню. Дівчина, можливо, пережила згвалтування, але вирішила зберегти дитину. А щоб набрати зайву вагу, не обов'язково об'їдатися. У цьому може бути винна серйозна хвороба.
3
Будьте доброзичливі до людей, і тоді позбутися стереотипів мислення стане набагато простіше. Якщо ви побачили лежачого на лавці людини, краще підійти і поцікавитися, чи все у нього гаразд, ніж вирішити, що він п'яниця, і пройти мимо. Якщо ж суб'єкт і правду виявиться нетверезий, не турбуйтеся: коли-небудь ваша допомога обов'язково знадобиться.
4
Вчіться оцінювати людину самого по собі, а не як представника якоїсь соціальної групи. «Якщо людина молодий, він сповнений енергії та амбіцій, тільки не дуже надійний і часто робить помилки». Таких штампів мислення безліч, і вони здорово псують життя тим, хто мав нещастя не "вписатися» в уже заздалегідь складене про нього думку. Всі українці люблять сало, а всі американці не блищать інтелектом? Тоді не дивуйтеся, якщо за кордоном, дізнавшись, що ви з Росії у вас поцікавляться, де ваш ручний ведмідь.
5
Займайтеся творчістю. І для цього не обов'язково купувати фарби. В основі творчості - створення нового, а це завзятий ворог будь-якого стереотипу. Щодня ми автоматично здійснюємо десятки дій-штампів. Задумайтесь над сенсом кожного з них. Чи всі, що ви робите, необхідно або це давно вже стало непотрібною, обтяжливою традицією? Вчіться вирішувати повсякденні завдання новими способами, уникати звичайних схем, позбавлятися від уже відмерлого, непотрібного.
6
Будьте собою. Робіть цікаві вам речі, навіть якщо це «не положено» вам за статусом, віком, статтю. З дитинства вам вселяли, що головне в житті «сім'я-діти-стабільність»? Так, можливо, це ваша стихія. Але що робити, якщо душа вимагає зовсім іншого? Когось пристрасть до подорожей кличе в далекі країни. А хтось мріє відкрити швейну майстерню для собак. Не давайте стереотипам замінити ваші власні мрії.
Корисна порада
Не бійтеся змінюватися. Позбутися від штампів не так-то непросто. Можливо, це змусить вас змінити вашим колишнім переконанням. Можливо, поміняти собою спосіб життя, коло спілкування ... Мислити самостійно - набагато важче, ніж жити в світі, обмеженому звичним набором штампів. Але звільнивши мислення від усього наносного, ви навчитеся краще розуміти себе, знайдете свободу і полегшите життя оточуючим.