Як оновити шов між плиткою. Як швидко прибрати стару затірку між швами плитки.

З часом затерла, якою заповнюється відстань між плиткою, приходить в непридатність. В неї в'їдається бруд, кіптява, жирні краплі. Білі шви набувають неприємного жовтий відтінок, а кольорова затирка втрачає свою яскравість. Повернути свіжий вигляд старому міжплиткові простору можна кількома способами. Результат залежатиме від того, скільки зусиль ви готові докласти.
Вам знадобиться
 • - рідкий засіб для прибирання на кухні;
 • - стара зубна щітка;
 • - губка;
 • - гумовий шпатель;
 • - викрутка або расшіватель швів;
 • - суха затирка;
 • - готова затирка в тюбику;
 • - маркер з білою фарбою;
 • - шовні фарби;
 • - пензлики;
 • - грунтовка.
Інструкція
1
Зробіть косметичне оновлення швів між плиткою. Для цього необхідно ретельно промити міжплиточний зазор. Скористайтеся рідким засобом для прибирання на кухні. Подивіться на етикетці, воно повинно розчиняти жирні забруднення. Дуже зручно буде працювати, якщо рідина знаходиться в ємності з пульверизатором. Окропити плитку і шви, візьміть стару зубну щітку або губку з жорсткою стороною і потріть затірку. Потім все вимийте водою і просушіть. Покрийте шов фарбою.
2
Використовуйте спеціальний маркер для швів, якщо у вас біла затирка. Видавлюючи з балончика білу фарбу, промажьте шви. Зайву фарбу зітріть губкою.
3
Для кольорової затірки застосуєте шовні фарби. Вони бувають різних кольорів. Ви зможете підібрати необхідну вам забарвлення. Фарба продається в невеликих баночках, наноситься на шов звичайної пензликом для малювання. Коли фарба між плиток підсохне, побризкати на неї водою з квіткового розпилювача і зітріть надлишки губкою для миття посуду.
4
Скористайтеся складним, але найнадійнішим шляхом по оновленню швів між плиткою - це повна заміна старої затірки на нову. Що особливо актуально, якщо ви помітили в межплиточном просторі плісняві плями. В такому випадку косметичні оновлення допоможуть лише на короткий термін. Грибок знаходиться глибоко, його потрібно знищити.
5
Видаліть стару затірку. Це можна зробити спеціальним інструментом - расшівателем швів. Якщо у вас його немає, то скористайтеся тонкою викруткою. Зачищайте шов акуратно, не пошкодите краю плитки. Для завершення обробки очищених швів можна скористатися старим пилососом. Він висмокче залишки пилу та бруду між плитками.
6
Загрунтуйте тонким пензликом межплиточное простір. При необхідності обробіть його протигрибковим складом. Дайте поверхні повністю висохнути.
7
Розведіть затірку необхідного кольору. Гумовим шпателем втирайте масу в шви між плитками. Відразу видаляйте сухою губкою зайву затірку, яка потрапить на плитку. Намагайтеся робити все максимально чисто, інакше висохлу затірку важко видаляти з кераміки.
Корисна порада
Для локального оновлення швів можна скористатися готовою затіркою, яка продається в тюбику. Попередньо видаліть стару масу між плитками, заґрунтуйте поверхню і видавіть з тюбика нову затірку. Проведіть по новому шву мокрим пальцем, розрівнюючи поверхню. Змийте зайве губкою. Затирка в тюбику буває тільки білого кольору.
Після укладання керамічної плитки її необхідно додатково обробити, щоб додати всьому покриттю закінчений зразковий вигляд. Обробка плиткового покриття включає в себе затірку швів між плитками. Для затірки слід використовувати спеціальні склади і матеріали. Правильна обробка швів робить більш привабливим все приміщення.
Вам знадобиться
 • - шпатель;
 • - затирка;
 • - поліуретановий або силіконовий герметик;
 • - губка;
 • - вода;
 • - захисні рукавички.
Інструкція
1
Почекайте після укладання плитки не менше доби. Це потрібно для повного висихання сполучного складу та стабілізації становища всіх елементів покриття.
2
Після висихання очистіть шви між плитками від клейового складу. Перевірте попередньо, не пристає чи матеріал швів до плитки настільки, що його важко очистити. Особливо це важливо, якщо ви вибрали для забивання швів кольорову затірку. Найбільші труднощі при очищенні швів зустрічаються, коли використовується неемальовану плитка, наприклад, виконана з керамогранита або клінкеру.
3
Очистивши шви, заповніть їх за допомогою шпателя затіркою, що представляє собою спеціальний розчин. Після заповнення шва надайте йому форму. Якщо під рукою немає особливого шпателя з необхідним профілем, використовуйте обрізок електричного кабелю або звичайний ковпачок від кулькової ручки.
4
Вибираючи затірку, пам'ятайте, що білий колір розчину не рекомендується для заповнення швів покриття підлоги. В цілому ж колір затірки повинен гармоніювати з кольором самої плитки. Щоб згодом колір швів не змінився, просочіть затірку перед вживанням водовідштовхувальним складом.
5
Після нанесення затірки виждіть певний час, який зазвичай вказується на упаковці зі складом. Після цього надлишки розчину видаліть вологою губкою. Коли ж склад висохне остаточно, очистіть плитку жорсткою губкою або суворою тканиною.
6
В тих місцях, де плитка стикається з раковиною, ванною або унітазом, а також на стиках стін і підлоги використовуйте для затирання силіконовий або поліуретановий герметик. При цьому перед його нанесенням наклейте на поверхню плитки біля шва малярську стрічку, щоб забезпечити захист від шкідливої дії герметизирующего речовини. Після повного затвердіння герметика стрічку акуратно видаліть.