Як відповідати на запитання журналістів.

Необов'язково бути публічною особою, щоб привернути до себе увагу мас-медіа. Якщо ви відзначилися в якому-небудь справі, наприклад, зайняли почесне місце на міжнародному конкурсі або врятували дитину з палаючої будівлі, значить ви стали інформаційним приводом. Цей термін означає в журналістиці потенційно цікава подія для аудиторії. І щоб не стушуватися під увагою представників ЗМІ, слід заздалегідь дізнатися, як відповідати на запитання журналістів.
Вам знадобиться
  • - дзеркало;
  • - винна пробка (для розминки мовного апарату).
Інструкція
1
Якщо ви не знаєте відповіді на питання, замість дурних припущень краще дайте відповідь чесно - "поняття не маю". Щирість завжди подобається людям, за допомогою цього прийому свою кар'єру побудував відомий журналіст Ларрі Кінг. Якщо ви є представником компанії або партії - подякуйте за питання, і пообіцяйте прокоментувати ситуацію в наступний раз.
2
Тренуйте спонтанність мовлення. Це вміння говорити на близькі до питання теми, але не відповідати при цьому нічого конкретного. Головна умова - зв'язаність і логічність відповіді, а так само впевненість у своїх словах.
3
Дайте відповідь журналісту питанням на питання, щоб уникнути неприємних тим в розмові. Можна, наприклад, запитати "А чому ви цим цікавитеся?". Журналіст може почати виправдовуватися і це поставить вас в більш вигідне становище або просто допоможе уникнути неприємного питання.
4
Запропонуйте журналісту розібратися в проблемі разом. Такий варіант знизить тиск на вас і допоможе діалогу продовжитися в легшій формі.
5
Якщо ви є одним з учасників прес-конференції та поставлене запитання є для вас незручним, пошліться на те, що тема конференції інша, або часу на подібні питання залишилося мало, але наступного разу ви точно дасте розгорнутий коментар. Інший варіант - скажіть, що звіт з даного питання ви ще не бачили і статистика ще не до кінця готова, але зате ви готові розповісти про що-небудь іншому (вам, як оповідача, більш вигідному). Якщо питання грунтується на припущенні - парирує тим, що віддаєте перевагу розмовляти про більш конкретні речі.
Зверніть увагу
Журналісти, як правило, готують питання заздалегідь і намагаються дізнатися про майбутнє співрозмовника набагато більше. Будьте готові, що вони можуть заздалегідь поговорити з вашими колегами, друзями або родичами, або знайти що-небудь незвичайне про вас в інтернеті.
Корисна порада
Перед інтерв'ю чи прес-конференцією корисно зайнятися мовної гімнастикою. Проговорите скоромовки, зробіть руху мімічними м'язами обличчя. Хороший спосіб розминки - читати якийсь текст з винної пробкою в роті. Розім'явши артикуляційний апарат, ви будете говорити набагато легше і впевненіше.
Додавши новий контакт в службі обміну миттєвими повідомленнями, ви виявили, що замість людини вам відповів автомат, що вимагає відповісти на нескладний питання , щоб переконатися, що ви - не робот, що розсилають спам. Що ж відповісти автомату?
Інструкція
1
Якщо вас попросили ввести результат математичної дії або відповісти на нескладний питання вікторини, так і зробіть. Наприклад, на питання «Скільки буде 32 + 16» дайте відповідь «48» (без лапок), а на питання «Тварина з чотирма лапами, їсть сметану, муркоче» дайте відповідь « кішка »(також без лапок).
2
Якщо автомат попросить вас перейти за посиланням, подивитися на розташований там малюнок, а потім ввести з нього букви або цифри, дотримуйтеся обережності. Переконайтеся, що за посиланням - дійсно зображення, а не виконуваний файл. Якщо там знаходиться програма (як для комп'ютера, так і для телефону), ні в якому разі не запускайте її - вона може бути шкідливою. Якщо ж там - і справді картинка, введіть розташоване на ній поєднання цифр і букв, і ви будете авторизовані. Іноді замість посилання з'являється прохання прочитати букви і цифри, розташовані на аватарі співрозмовника - такий спосіб більш безпечний, оскільки не доводиться завантажувати файли невідомого походження. У більшості клієнтів для збільшення аватара необхідно просто підвести до нього стрілку миші, нічого не натискаючи.
3
Якщо ви отримаєте прохання для отримання коду доступу відправити SMS на той чи інший номер, не піддавайтеся - у людини, яку ви бажаєте додати до списку контактів, працює не антиспам, а вірус. Не піддавайтеся і в тому випадку, якщо ви отримаєте прохання ввести свій номер телефону, отримати SMS-повідомлення і вказати зазначений у ньому код - така послуга також може бути платною. Попередьте людини про наявність на його комп'ютері вірусу іншим способом - за телефоном, електронною поштою. Нехай він перевірить свою машину антивірусною програмою, змінить пароль, а потім спробуйте додати його знову.
4
Не піддавайтеся і в тому випадку, якщо не ви додали кого-небудь в список контактів, а навпаки, вас додав невідомий, і тут же попросив скористатися SMS-послугою, нібито, для розблокування. Швидше за все, це точно спамер. Справжній антиспам не перевіряє контакти, додані його власником за власною ініціативою.