Як розпалити вогонь.

Коли мова заходить про багатті, у мандрівників з коробкою сірників в кишені (мисливців, рибалок, садівників, просто відпочиваючих) одна проблема: з чого і який скласти багаття. «Курінь», «колодязь», «зоряний» або «полінезійський». Полум'яний, жаркий (для приготування їжі, освітлення і тепла) або димової (від комарів, для сигналізації). Якщо ж головне завдання - добути, отримати вогонь без сірників-запальничок, потрібні інші навички та вміння, помножені на досвід і винахідливість.
Вам знадобиться
  • Збільшувальне скло (лінза)
  • Увігнуте дзеркальце
  • Гілка (довжина - приблизно 1 метр, діаметр - 2-3 см)
  • Мотузка або ремінець
  • Поліно (дощечка)
  • Два твердих каменю
  • Трут
Інструкція
1
З дитинства нас вчили домагатися загоряння сухого паперу або трісочки збільшувальним склом або увігнутим дзеркальцем. Цей спосіб хороший, якщо скло (об'єктив фотоапарата, лінза від бінокля) - з собою, а погода солнечная.Направьте лінзу на сонці і сфокусуйте сонячний промінь на підготовлену до займання поверхню так, щоб вона після тривалого нагрівання в одній точці затлівся. Направте на сонці увігнуте дзеркальце і повторіть попередні дії. За запалюючої силі дзеркальна поверхня сильніше лінзи: дзеркальце 4-7 см в діаметрі замінить збільшувальне скло діаметром 10-13 см.
2
Традиційно вогонь викарбовується ударами твердого каменю об камінь, каменю об метал (залізне виріб) над трутніком - висушеним трубчастим грибом, зростаючим на деревах. Труть (сам трутнік, будь-яка ганчірка, гніт) запалюється від впала на нього іскри.
3
Здавна вогонь добували треніем.1 способ.Согніте гілку (довжина - приблизно 1 метр, діаметр - 2-3 см). Зв'яжіть кінці мотузкою або ремінцем з сириці - так, щоб вийшов цибулю. Знайдіть суху круглу рівну паличку діаметром до 1 см і сухе поліно (дощечку). Бажано, щоб породи дерева у них були різними - з відмінною один від одного щільністю (твердістю) деревини. У зроблений в поліні поглиблення вставте паличку-веретено. Накиньте на паличку тятиву лука однією або двома петлями. Притисніть її зверху деревинкою або каменем з поглибленням, що перешкоджає вискаківанію.Начніте плавно обертати веретено переміщенням лука в горизонтальній площині. Поступово прискорюйте рух. Незабаром в ямці поліна нагромадяться тирса, які від нагрівання затлеют, задимляться або навіть спалахнуть. Роздмухайте вогонь, піднісши для загоряння папір або тонкі смужки берести. При запасі терпіння і фізичних сил дерев'яний стрижень-веретено можна обертати без цибулі - долонями (так добувають вогонь аборигени в Австралії).
4
2 способ.Найдіте дві сухі дощечки або витесати їх з поліна так, щоб одна вийшла з сучком-ручкою. Скачайте в грудочку вату або тонкі плівки сухий берести, пересипте кульку деревної пудрою порохнявого пня. Покладіть цей грудочку між дощечками і почніть повільно розгортати, поступово збільшуючи швидкість рухів і підсилюючи натиск на дощечку. Як тільки грудку затлеет, акуратно сместите його в приготовлену підпал і роздмухайте вогонь.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Mwhqit5uqJg
Зверніть увагу
Вогонь - це завжди небезпечно. Будьте обережні - будь-яка іскра може стати причиною пожежі. Не забудьте загасити багаття, залишаючи місце привалу.
Корисна порада
легкозаймистих природними матеріалами в природних умовах можуть бути деревна гниль, стружки, тирсу, дрібно подрібнена кора дерев, шерстисті ворсинки рослин, пташине пір'я і пух, сухий мох.
Вогонь необхідний людині в лісі. Якщо у вас буде розпалене багаття, ви завжди зможете висушити одяг, зварити їжу, зігрітися. Тому в рюкзаку кожного справжнього туриста в потайному клапані завжди лежить загорнутий в непромокальний пакет коробок сірників і суха папір. Втім, вогонь можна добути і ще кількома способами.
Інструкція
1
Приготуйте місце, де буде розведено вогнище. Воно повинно бути закрите від вітру. Найкраще скласти з каміння щось на зразок вогнища, з трьох сторін загороджує площадку, де будуть горіти дрова. Вниз покладіть суху папір, поверх неї будиночком складіть суху соснову хвою, тонкі сухі гілочки. Палки товстіший і бревнишкі покладіть поруч, щоб відразу підкласти їх у вогонь, коли він розгориться. Якщо вітер сильний, то матеріал для розпалювання можна скласти між двома колодами.
2
Найпростіший спосіб - використовувати сірники. Сядьте з підвітряного боку, чіркну сірником і піднесіть її до розтопленні, прикриваючи вогник руками. Бажано встигнути підпалити її в декількох місцях. Якщо сірників мало, їх можна розщепити уздовж навпіл, але тоді чиркати такий сірником треба обережно, щоб не зламати її. Замість сірників таким же чином можна розпалити багаття за допомогою запальнички. Якщо є сірники, але немає коробка, то запалити їх можна чиркаючи про скло.
3
Щоб добути вогонь в лісі, можна скористатися лінзою, направивши сонячні промені на суху папір, мох або соснові голки. Як тільки вони почнуть тліти і з'явиться димок, роздмухайте його злегка, не забираючи сфокусований промінь. Вогонь від лінзи загориться швидше, якщо матеріал для розпалювання буде темного кольору. Якщо немає спеціальної лінзи, дістаньте її з фотоапарата, бінокля або підзорної труби.
4
Скористайтеся для розведення вогню мисливським патроном. Кулю або дріб дістаньте з гільзи, отсипьте половину пороху, замість кулі заткніть гільзу шматком сухої тканини. Цим патроном зарядите свою рушницю і вистрілив у землю. Тліючий шматок тканини вилетить із ствола, їм і підпаліть підготовлений заздалегідь матеріал для розтоплення.
5
Розвести вогонь можна за допомогою акумулятора. Прикріпіть до його клем два дроти і закоротити їх над приготовленої розпалюванням, облитою бензином. В якості розпалювання можна використовувати тканину, папір, суху траву.
6
Якщо у вас зовсім немає нічого під рукою, висікати вогонь з кременю, який часто валяється під ногами. Ударяйте по ньому металевим предметом, арматурою, направляючи іскри на розпалювальний матеріал. В цьому випадку для розтоплення найкраще підійде распушенная вата, тополиний пух або пух від кульбаб.