Як виробити правильну поставу.

Легка, динамічна хода, правильна і хороша постава завжди привертають до себе увагу. Якщо людина сутулиться, то він виглядає не тільки старше, але і відчуває себе відповідно. А при підтягнутою поставі всьому корпусу тіла надається додаткова активність і динамізм, що позитивно впливає на загальне самопочуття і настрій.
Вам знадобиться
  • - корсет для підтримки постави
Інструкція
1
Перш ніж приступити до виконання необхідних вправ, для початку оціните свою поставу. Ваші плечі повинні бути злегка опущені і відведені назад, живіт втягнутий, спина і сідниці підтягнуті. Постарайтеся «вибудувати» по одній прямій лінії п'яти, сідниці, лопатки і потилиця.
2
Виконуйте спеціальні вправи. У ході вправ для голови і шиї вони практично повинні залишатися нерухомими. Покладіть долоні на лоб, потім плавно і повільно висувайте голову вперед, але одночасно руками створюйте опір такої ж сили в напрямку назад. Підсилюйте злегка опір, але намагайтеся не перевищувати максимальної сили напруження м'язів вполовину. У цьому стані затримайтеся на 3-5 секунд, після розслабтеся. Покладіть руки ззаду, зчепивши пальці на потиличній частині голови і повільно відводите голову назад, надаючи одночасно опір цьому руху за допомогою рук. Утримуйте цю напругу протягом 3-5 секунд. Потім опустіть руки і розслабтеся. Ці вправи виконуйте два або три рази на тиждень. Виробляючи кожен рух, намагайтеся підтримувати вертикальне положення.
3
Вправи для м'язів спини і живота виконуються, сидячи на стільці. Випрямитеся, верхні частини ніг і сідниці повинні знаходитися безпосередньо по центру сидіння, спина не повинна торкатися спинки крісла, після - розслабтеся. Повторюйте ці рухи із затримкою на 5 секунд. Проробляйте ці вправи протягом усього дня, коли у вас видається вільний час.
4
Знайдіть при сидінні найкращу індивідуальну позу для себе. Для цього спочатку збалансуйте положення шиї: закрийте очі, нахиляйте плавно голову вліво і вправо, потім поверніться у вихідну позицію. Зробіть легкі нахили голови вперед і назад, і після поверніться в ту точку, яка, за вашими відчуттями, є центральною в цій позиції. Проробіть подібне вправу для збалансованого положення торсу. І повторіть цю вправу, для стегон і сідниць. Розгорніть плечі і опустіть вниз обидві лопатки. У такому положенні вам потрібно звикнути знаходитися не тільки роблячи вправи, але і протягом усього дня.
5
Ще одна складова частина правильної постави - це правильне дихання. Неправильне дихання призводить до м'язового напруження, яке і формує погану поставу. Більшість з людей дихає часто і поверхнево. Постарайтеся дихати глибоко і розмірено, навіть якщо ви виконуєте вправи.
6
Зверніться до фахівців, якщо у вас серйозні порушення постави. Лікувальна фізкультура, масаж, мануальна терапія, призначена лікарем допоможуть вам швидше вирішити проблему.
Корисна порада
Носіть спеціальний корсет для підтримки правильної постави.