Як закапати краплі кішці.

Кішки хворіють точно так само, як і люди, тільки на відміну від людини, пухнастому мохнатік дуже складно пояснити, що неприємна і болюча процедура насправді принесе йому подальше полегшення. Якщо вам необхідно закапати кішці очні краплі, а ви поняття не маєте, як це правильно робиться, читайте уважно. Все просто.
Вам знадобиться
  • - піпетка або шприц без голки;
  • - ватні тампони;
  • - чай;
  • - тепла вода;
  • - рушник;
  • - частування для кішки.
Інструкція
1
Проведіть підготовчу беседуВозьміте кішку на руки, погладьте і ласкаво поясніть, що ви її любите і не збираєтеся робити нічого поганого. На деяких тварин заспокійливі промови господаря діють, подібно транквілізаторів, і вони стійко і безболісно переносять наступні неприємні процедури. Якщо ж ваша тварина до цієї категорії не відноситься, попередній ласкавий розмова відмінно послужить для усипляння його пильності. Вам, звичайно, може здатися, що це зайве, але, повірте, це не так. Для кішки процедура закапування в очі є досить неприємною і лякаючою, якщо ж її перед цим грубо і безцеремонно хапати і скручувати любові до лікування це абсолютно не додасть.
2
Зафіксуйте кішку так, щоб вона не могла вас подряпати або різко вирватьсяДля спокійних примірників підійде звичайний затиск між колін господаря або легке притискання до підлоги. А от якщо ваш пухнастик важить більше восьми кілограм і при будь-яких спробах зазіхнути на його дорогоцінне здоров'я проявляє справжні чудеса еквілібристики, необхідно діяти більш тонко. Загорніть панікера в рушник або ковдру таким чином, щоб зовні залишалася одна голова. Для зручності процедуру можна проводити вдвох. Один тримає тварину, другий - проводить закопування.
3
Приготуйте ватні тампони, змочені теплою водою або спитим чорним чаєм Для кожного ока необхідно використовувати окрему ватку. Як тільки тварина буде зафіксовано в зручному положенні, протріть йому очі тампонами, видаляючи забруднення і гній. Тепер закрийте кішці верхню повіку, а нижню злегка відтягніть. У утворилося простір закапайте одну краплю ліки, намагаючись потрапити якомога ближче до куточка ока. Більше одразу капати не варто, оскільки надлишки можуть витекти. Поверніть нижню повіку на місце і злегка помасажуйте очей, щоб краплі рівномірно розподілилися. Повторіть все теж саме з іншим оком.
Зверніть увагу
Оскільки процедура закапування в очі не є дуже приємною для тварини, воно може дуже сильно вириватися протягом усього заходу. Будьте уважні і не допускайте торкання країв піпетки або шприца очного яблука, так як це може викликати травму.
Корисна порада
Після проведення екзекуції кішку необхідно ласкаво погладити і пригостити чимось смачним в нагороду за прийняті страждання.
Инстилляция (закопування) очних крапель вимагає дотримання певних правил. При неправильному проведенні даної процедури лікування може бути менш ефективним і навіть завдати шкоди.
Інструкція
1
Ретельно вимийте руки перед проведенням процедури закапування крапель. Оскільки холодні краплі не дуже добре всмоктуються слизовою оболонкою ока, перед застосуванням потрібно дати лікам постояти при кімнатній температурі або злегка підігріти флакон, потримавши його в кулаці протягом двох-трьох хвилин.
2
Якщо ліки знаходиться в м'якому пластмасовому флаконі, закопуйте його прямо з флакона, попередньо зробивши отвір в його верхній частині.
3
Використовуйте піпетку, якщо ліки знаходиться в скляному бульбашці. Перед застосуванням піпетку потрібно обов'язково прокип'ятити. При частому застосуванні (більше одного разу на тиждень) її потрібно кип'ятити три-п'ять хвилин. Куплену в аптеці піпетку перед першим застосуванням бажано прокип'ятити протягом 40-45 хвилин.
4
Наберіть ліки в піпетку, прийміть правильне і зручне положення. Найкраще закопувати краплі в положенні лежачи або закинувши голову назад. Спочатку потрібно закапати ліки в око, який менше запалений або менше болить.
5
Легко натисніть середнім пальцем руки (для лівого ока - лівої руки, для правого ока - правої) область внутрішнього кута ока. При цьому блокується носослізний протоку. Потім злегка закиньте голову назад і подивіться вгору. Відтягніть нижню повіку пальцем тієї ж руки і капніть краплю препарату.
6
Після закапування відпустіть повіку і закрийте очей. Потримайте очей закритим, одночасно тримайте пальцем внутрішній кут ока протягом хоча б однієї-двох хвилин. Це необхідно, щоб ліки не потрапило через слізну точку і слізний каналець в ніс і носоглотку.
7
Після закінчення цього часу закапайте препарат у другій очей. Якщо в піпетці залишилося ліки, не можна виливати його назад у флакон.
Зверніть увагу
При закапуванні не можна торкатися піпеткою вік, вій або слизової оболонки ока. Якщо це сталося, піпетку треба вимити і прокип'ятити.
Корисна порада
Щоб краплі не стекли на щоку, підкладіть грудочку вати під палець, відтягували повіку.