Як вивести сліди від кулькової ручки.

На одязі школярів і студентів часто з'являються плями від кулькової ручки. Не варто відразу ж викидати річ або відправляти на дачу. За допомогою підручних засобів ви зможете привести одяг в порядок.
Вам знадобиться
  • Тальк, кухонна сіль, лимонний сік, нашатирний спирт, перекис водню, кисле молоко, медичний спирт, ацетон, скипидар, гліцерин, денатурований спирт.
Інструкція
1
Розкладіть зіпсовану одяг на плоскій поверхні. Нанесіть на пляму від кулькової ручки кухонну сіль. Потім розріжте лимон на дві частини і видавіть сік. Через кілька хвилин від плями не залишиться й сліду. Виперіть одяг, як звичайно. Крім того, можете присипати забруднене місце тальком - адсорбент вбере чорнило.
2
Змішайте в рівних пропорціях воду і нашатирний спирт. Змочіть ватяний диск в отриманому розчині і промокніть чорнильна пляма. Через кілька хвилин прополощіть тканину. Уважно огляньте забруднене місце. Якщо пляма не повністю відіпралася, повторіть процедуру. Для очищення білих речей можна використовувати суміш нашатирного спирту і перекису водню.
3
Налийте в таз кисле молоко і замочіть забруднений одяг. Залиште на пару годин. Потім виперіть в теплому мильному розчині з додаванням нашатирного спирту. Віддаляючись плями міняйте молоко.
4
Візьміть медичний спирт і ацетон. Розмішайте в рівних пропорціях. Протріть забруднення ватним або марлевим тампоном, змоченим в розчині. Щоб на тканини не утворилося розлучень, обробляти потрібно від країв до центру. Крім того, можете присипати область навколо плями товченою крейдою. Виперіть одяг в теплій мильній воді.
5
Щоб видалити застарілі плями, приготуйте суміш з скипидару і нашатирного спирту, узятих в рівних пропорціях. Нанесіть рідина на забруднене місце за допомогою ватного диска або чистою губки для миття посуду. Залиште на 10-15 хвилин і промийте тканину проточною водою. Якщо з першого разу пляма не піддалося виведенню, повторіть все спочатку.
6
Плями від чорнила з шкіряних речей можна вивести наступним способом. Змішайте гліцерин і денатурований спирт. Нанесіть поролоновою губкою даний розчин на одяг і злегка потріть.
Корисна порада
Якщо ви помітили на одязі плями від кулькової ручки, якнайскоріше приступайте до чищення. З часом чорнило вбираються в волокна тканини. Тому вивести пляму стане важче.