Як лікувати сепсис.

Сепсис - це важке інфекційне захворювання, що викликається попаданням в кров різних збудників і продуктів їх життєдіяльності - токсинів. Не дивлячись на різноманітність збудників, він характеризується типовою клінічною картиною. Для сепсису характерно стрибкоподібне підвищення температури, недокрів'я, почастішання пульсу, поява крововиливів і висипань на шкірі, також формування вогнищ запалень у внутрішніх органах.
Інструкція
1
Лікування сепсису - процес досить складний. Інкубаційний період може тривати від декількох годин до декількох днів. Після закінчення інкубаційного періоду розрізняють: - блискавичний сепсис, що супроводжується септичним шоком і призводить до смерті хворого протягом 1-2 днів; - гострий сепсис, що триває до 3-4 тижнів; - підгострий тривалістю 3-4 місяці; - рецидивуючий, що протікає протягом півроку і супроводжується періодами спаду і загострення; - хронічний, що триває рік і більше.
2
Лікування сепсису повинно бути комплексним і своєчасним. Крім оперативних заходів з очищення гнійних вогнищ проводяться дії по придушення мікробів і продуктів їх життєдіяльності, вводяться препарати, що розріджують кров, протиалергічні ліки. Залежно від збудника підбирають тип протимікробних препаратів. Їх також слід застосовувати в комплексі, не менше двох одночасно.
3
У процесі оперативного лікування сепсису необхідно забезпечити своєчасне хірургічне втручання, створити хороший відтік від рани, дезінфекцію її хіміко-біологічними препаратами. У деяких випадку слід використовувати ультрафіолетове опромінення.
4
Якщо є необхідність, то буде потрібно провести повторне хірургічне втручання. Звичайно, для успіху лікування потрібен індивідуальний план для боротьби з хворобою, складений індивідуально для кожного хворого з урахуванням перебігу сепсису, фази, особливостей організму людини.
5
Загальні заходи при боротьбі з хворобою полягають у створенні санітарно-гігієнічних умов, ретельному загальному догляді, гігієни слизових оболонок, повному спокої інфікованого. Крім того, хворому необхідно забезпечити раціональне харчування, оскільки організму потрібні сили, щоб справлятися з інтоксикацією.