Як повернути взуття продавцеві.

Щоб відстояти свої права при купівлі товарів, потрібно бути в достатній підкованим в юридичному сенсі. Скористайтеся кількома порадами, щоб не потрапити в неприємну ситуацію при покупці неякісного товару.
Вам знадобиться
  • - товар;
  • - чек.
Інструкція
1
Купуйте взуття тільки в спеціалізованих магазинах, здатних надати вам товарний чек і гарантію на товар, що купується. Уникайте купувати взуття на ринках або з рук. Тоді ніхто не може гарантувати вам якість товару, тим більше повернути за нього гроші або обміняти.
2
Проконсультуйтеся з продавцем під час покупки. Дізнайтеся все про властивості взуття, яку збираєтеся купувати. Для яких умов вона підходить. Якщо це зимове взуття, на які температури вона розрахована, прошита чи підошва або просто приклеєна. Чи є матеріали, з яких зроблена взуття, натуральними (шкіра, хутро).
3
Обов'язково поцікавтеся у продавця, чи є можливість обміняти або повернути товар, якщо він не підійде або буде неякісним. Ви повинні знати, що обмін здійснюється в тому випадку, якщо ви надаєте чек. У разі, якщо чек загублений, ви можете привести свідків, які підтвердять факт покупки.
4
В тому випадку, якщо взуття не підійшла за розміром, і ви хочете просто обміняти її, то основне (законне) вимога, яка вам може пред'явити продавець - взуття повинна зберігати товарний вигляд. На ній не повинно бути ніяких слідів шкарпетки. У тому випадку, якщо ця умова не дотримана, продавець має право відмовити вам в обміні.
5
Якщо ж ви хочете обміняти неякісний товар (в якому присутня виробничий брак), то продавець не може відмовити вам в цій вимозі. Для встановлення факту шлюбу взуття можна здати на експертизу. Зазвичай вона триває не більше 15 днів. Якщо експерти зможуть довести наявність виробничого браку, продавець зобов'язаний повернути вам гроші або обміняти товар на якісний. Зробити це ви можете протягом двох років з моменту покупки.
6
Ви вправі оскаржувати результати експертизи, якщо вважаєте, що вона проведена не на належному рівні. Оскаржувати своє право на чесну експертизу ви можете через суд. Правда витрати на судові витрати можуть значно перевищити вартість самого взуття.
7
При поверненні неякісного товару дотримуйтесь наступної інструкції. Спочатку просто прийдіть в магазин з взуттям, якщо гроші не повертають відразу. Вручайте претензію. Якщо гроші не повертають і після цього кроку, то оформляйте документи на незалежну експертизу.
Зверніть увагу
Закон «Про захист прав споживачів» (ст. 22) надає вам право на повернення грошей на протязі 10 днів.
Корисна порада
З продавцем спілкуйтеся письмово, щоб ви завжди могли підтвердити факт надання скарги або прохання про повернення товару.
Кілька днів тому ви купили симпатичні туфлі або модні чоботи. Ви радісно принесли покупку додому. Але при найближчому розгляді з'ясувалося, що взуття тисне і натирає ноги, на правому чоботі погано прошитий шов, та й колір ви хотіли зовсім не ця. Є можливість повернути або обміняти невідповідну або неякісну взуття.
Вам знадобиться
  • Що підлягає обміну або поверненню взуття з упаковкою, фабричними ярликами і касовим чеком.
Інструкція
1
Протягом 14 днів після покупки ви можете повернути в магазин неношені товар, позначивши причину наступним чином: товар не підійшов вам за розміром, фасоном, формою, габаритами, забарвленням, комплектації. Перед виходом на вулицю приміряйте взуття будинки, спробуйте в ній походити. Якщо те, що взуття вам не підходить, виявиться при домашньої примірці, вирішити питання буде просто. Пошкоджену в процесі носіння взуття повернути в магазин ви вже не зможете.
2
Крім того, після закінчення двох тижнів ви можете повернути в магазин тільки ту взуття, в якій присутній виробничий дефект. Якщо черевик порвався по шву, якщо тріснула навпіл підошва, то це явний брак. Однак набагато частіше виникають спірні випадки. Наприклад, взуття натирає ноги. Як правило, це означає, що взуття підібрана неправильно. Це не може служити приводом повернення товару. Але якщо дискомфорт пов'язаний з неякісно прошитими швами або виступаючими деталями, то це виробничий дефект. В подібних випадках магазин може провести експертизу. Якщо результат вас не влаштує, можна звернутися до експерта самостійно. Якщо рішення експерта буде на вашу користь, витрати на експертизу вам відшкодує магазин. Просто надайте акт, квитанцію і чек оплаченої експертизи.
3
Для повернення або обміну взуття при собі потрібно мати саму взуття, упаковку, фабричні ярлики і касовий чек. Складіть в двох примірниках заяву із зазначенням виявлених дефектів і проханням обміняти товар або повернути гроші. Вам можуть обміняти взуття на іншу, відповідну вам пару, не обов'язково тієї ж моделі або тієї ж фірми. При цьому буде врахована різниця в ціні - або частина грошей повернуть, або ж вам просто повернуть гроші.
4
Нерідко продавці відмовляються приймати претензії щодо якості товару, посилаючись на те, що ви купили уцінену взуття. Але виключення можливе лише в тому випадку, якщо вас перед покупкою попередили про можливі проблеми або наявності дефектів. Ви вправі пред'явити вимоги навіть в тому випадку, якщо ви втратили чек. Про це йдеться в Законі РФ «Про захист прав споживачів». Головне - знайте про правомірність ваших дій і настоюйте на своєму, посилаючись на конкретні статті законодавчого акта. Але пам'ятайте: ваші вимоги повинні бути розумними. Безглуздо думати, що снігові вибоїни, дощ, сольові реагенти виявляться абсолютно нешкідливими для взуття. Довговічність куплених вами чобіт або черевик в чому залежить від вас.
Зверніть увагу
При виборі взуття враховуйте не тільки розмір і привабливий зовнішній вигляд, а й умови, в яких ви збираєтеся цю взуття носити. Приміром, вибираючи зимові чоботи, подивіться, чи не слизька чи у них підошва.
Корисна порада
Взуття - сезонний товар. Якщо ви купуєте босоніжки в грудні, гарантійний термін почнеться з літнім сезоном. Уточніть у продавця-консультанта, з якого конкретно дня починає діяти гарантія.