Як уникнути помилок. Як заспокоїтися після стресу.

Не дарма кажуть, що розумні люди вчаться на своїх помилках, а мудрі - на чужих. Кожен з нас хоч раз замислювався про те, як уникнути помилок. А адже, якщо подумати, методи, що дозволяють не робити помилки, не такі вже й складні. Для того щоб навчитися уникати помилок, вам потрібно виконати ряд дій.
Інструкція
1
Проаналізуйте свої вже звершення помилки. Напевно є сфери, де ви тепер мало помиляєтеся. А є такі проблеми, які повторюються, і ви наступаєте на одні й ті ж граблі знову і знову. Саме ці сфери потрібно вивчити детальніше заради того, щоб в майбутньому зменшити ймовірність помилок.
2
Вивчіть поведінку інших людей в ситуаціях, в яких ви найчастіше помиляєтеся. Розберіть ситуації досконально: що веде до успіху, що до невдачі. Психологам відомо, що, наприклад, багато зірок кіно і шоу-бізнесу в дитинстві обожнювали читати біографії знаменитостей. А потім, коли виросли, змогли втілити частину успішних стратегій поведінки своїх кумирів в життя. Вони також змогли уникнути стандартних помилок на шляху до слави і завдяки цьому домоглися популярності. Деякі методи психотерапії подразумевают копіювання успішних стратегій поведінки інших людей. Але ви можете і без допомоги психолога розвивати в собі вміння помічати способи уникнення помилок, і застосовувати їх потім в своєму житті. Спостерігайте за людьми, дивіться фільми по близьких вам проблемам, читайте книги, аналізуйте і «мотайте на вус».
3
При прийнятті рішень вчіться більше довіряти собі, ніж іншим. Нерідко метушливість, ведуча до помилкових дій, породжується ілюзією, ніби всім є до нас справа. Недовірливі люди думають, що суспільство тільки тим і зайнято, щоб засуджувати їх за потенційно невірне поведінку. Вони починають догоджати всім і кожному, а потім опиняються біля розбитого корита. Тут допомагає проста вправа з поведінкової психології: заходячи в зал, офісний кабінет, в метро та інші публічні місця, кожен раз вважайте, скільки людей з числа присутніх на вас дивиться. Після декількох підрахунків ви побачите, що таких майже немає. Іноді на сто чоловік у вагоні метро може знайтися один-другий, який ковзне по вам ледачим поглядом і тут же про вас забуде. Потренувавшись на незнайомих людях, ви зможете легше оцінювати потенційне осуд ближчого кола знайомих - приятелів, колег чи родичів. І здивуєтеся, наскільки воно незначно. А це великий крок до більш впевненому і розслабленому поведінці, яка допоможе вам уникнути безлічі помилок.