Як приєднати вимикач. неонової лампочкою 3 дроти.

Установка вимикача є не надто складним завданням, але вимагає знання деяких тонкощів цієї роботи. Правильне виконання цього процесу забезпечує не тільки зручність включення і виключення освітлення, а й запобігає можливості поразки електричним струмом або загоряння проводки.
Інструкція
1
Вам треба встановити електричну лампочку і вимикач. Спочатку визначте, звідки ви будете тягти провід, зазвичай для цього використовується одна з існуючих електричних коробок. Перед початком роботи виверніть пробки на електричному щитку або вимкніть автомати захисту. Працювати при напрузі в проводці категорично забороняється.
2
Відкрийте кришку електричної коробки. Ви побачите два пучки скручених проводів - в одному будуть фазові, в іншому нульові. Якщо дроти заізольовані, розкрутіть ізоляційну стрічку або зріжте, якщо вона прикипіла до проводів. Уважно стежте за тим, щоб нульові і фазові дроту не стикнулися між собою!
3
Знявши ізоляційну стрічку, подайте напругу в мережу, укрутивши пробки або включивши автомати захисту. Тепер визначте, де в коробці фазові дроти, а де нульові. Для цього торкніться їх пробником - спеціальної «викруткою» з металевим контактом зверху і неонової лампочкою. Пальцем торкайтеся контакту на викрутці зверху, а кінчиком викрутки - дроти. Коли ви торкнетеся фазового проводу, лампочка загориться.
4
Визначивши фазовий і нульовий дроти, знову вимкніть автомати захисту. Тепер вам треба протягнути двожильний провід від коробки до лампочки і включити в розрив фазового проводу вимикач. Провід може кріпитися до стіни тонкими бляшаними смужками, що прибиваються гвоздиками; його можна укласти в кабель-канал або продряпаний в стіні паз, пустити по горищі і т.д., тут все залежить від матеріалу стін і вашого смаку - зробіть так, як вам зручніше. Головне, щоб фазовий провід йшов на вимикач, потім до лампочки і вже від неї повертався до нульового проводу в коробці.
5
Спосіб установки і тип вимикача теж залежать від матеріалу стін. У бетонних стінах вимикачі ставляться в призначені для них отвори: після приєднання проводів викруткою закручуються спеціальні гвинти, що закріплюють вимикач в отворі. Якщо вимикач накладної, то для нього може знадобитися врізати в стіну спеціальну дощечку, круглу або квадратну (залежно від форми вимикача), її зазвичай прибивають кількома цвяхами.
6
Розберіть вимикач. Приміряйте колодку (його центральну частину) до того місця, де вона повинна бути. Відзначте олівцем або цвяхом місця, де будуть знаходитися кріплять її шурупи. Тонким свердлом акуратно просвердлите в цих місцях отвори.
7
Підключіть до контактів колодки вимикача йдуть до нього дроти. Зрізайте з проводів рівно стільки ізоляції, скільки потрібно. Після затягування гвинтів ніде не повинно залишитися оголеного дроту. Приєднавши дроти, встановіть колодку на місце, вкрутити кріплять її шурупи. Поставте корпус вимикача. Не забудьте знову заізолювати дроти в коробці і закрити її кришкою. Все готово, можете включати автомати захисту і насолоджуватися результатом вашої праці.
Зверніть увагу
У багатьох сучасних вимикачів при установці треба акуратно зняти кнопку, зсунувши її в ту чи іншу сторону - саме під нею знаходяться клеми і гвинти кріплення. Розбираючи вимикач для установки, уважно запам'ятовуйте порядок розбирання.