Як підрізати лимон.

Останнім часом стало дуже модно вирощувати в квартирі цитрусові рослини: лимон, апельсин і мандарини. Посадити лимони можна зі звичайної кісточки. Рослини виростають майже з будь-посадженої в землю насіння. Але для того, щоб ваш лимон почав приносити плоди його необхідно правильно підрізати. Від успішної обрізки залежатиме врожайність дерева і його красивий зовнішній вигляд.
Інструкція
1
Подрежьте нульовою втечу на висоті близько двадцяти сантиметрів. Обов'язково залиште чотири розвинених нирки. Надалі з них виростуть скелетні пагони першого рівня. Коли довжина кожного з пагонів досягне близько тридцяти сантиметрів - пріщіпніте їх. Для цього достатньо відщипнути невеликий шматочок паростка.
2
Приблизно через рік, коли утворюються пагони другого рівня підрізування необхідно повторити. Нові пагони подрежьте на довжину не більше 25 сантиметрів.
3
Подрезайте всі наступні гілки на п'ять сантиметрів коротше, ніж ви підрізали попередні. Ослабілі гілки повністю видаляють для того, щоб рослина не витрачала на них свою силу. На четвертому рівні формування закінчується, оскільки саме з нього починається цвітіння і плодоношення дерева.
4
Видаляйте жирові пагони повністю, або ж подрезайте, залишивши не більше двадцяти сантиметрів. Для того, щоб дерево давало більше плодів, при появі квітів частина з них акуратно общипують. Це необхідно для того, щоб зайве цвітіння не виснажувало дерево.
5
Точно таким же способом видаляйте слабкі бутони і гілки, вони все одно не зможуть принести плодів, а тільки заберуть енергію і силу рослини. Навіть якщо слабкі бутони розпустяться, і дерево зможе дати рясний урожай цього року, то він вийде низької якості і наступний рік може виявитися неплодоносних.
Зверніть увагу
Підрізати лимони найкраще у весняний час до початку їх першого росту. Добре проводити підрізування в зимовий час, відразу ж після зняття всіх плодів з дерева. Приділяйте увагу прищипці. Оптимальним варіантом прищипувати втечу після того як на ньому з'явиться більше семи листочків. Відщипувати самий кінчик втечі, але робіть це акуратно, інакше можете пошкодити всю гілку.
Корисна порада
За допомогою омолаживающей підрізування і правильно підібраних підгодівлі старому дереву можна повернути кілька років життя з хорошим плодоношенням.