Як поставити петлі на двері.

Незважаючи на те, що в переважній більшості випадків у будинках і квартирах ставлять готові двері, часом виникає необхідність самостійно встановити дерев'яні двері. Врізка дверних петель не представляє великих складнощів і може бути виконана з мінімумом інструментів.
Вам знадобиться
  • - шурупи по 6-8 штук на петлю, довжиною не менше 3 см, якщо двері важкі, то не менше 5 см;
  • - дриль з тонким свердлом (діаметр 1-2 мм);
  • - викрутка під хрест;
  • - молоток і стамеска.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що дверні петлі бувають правими і лівими. Виберіть ті, які дозволять двері відкриватися в потрібну вам сторону. Будьте уважні при виборі, так як помилитися досить просто. Для виключення помилки візьміть петлю в руки, розкрийте її і уявіть, як вона буде встановлюватися - яка частина буде стояти на одвірку, яка на двері і як при цьому буде відкриватися двері.
2
Поставте двері на бік, вгору стороною, на якій будуть кріпитися петлі. Візьміть ту частину петлі, що встановлюється на двері, прикладіть її до неї в потрібному місці - приблизно в 40 см від верхнього/нижнього краю - і обведіть олівцем. Тепер ваше завдання - акуратно вибрати стамескою окреслену область на товщину петлі. Поставтеся до цієї роботи дуже відповідально і не зробіть паз глибше необхідного. Замість стамески можна використовувати полотно від рубанка, його ширина дозволяє швидко і акуратно впоратися з роботою.
3
Тепер треба прикрутити петлі до дверей. Щоб полегшити завдання, прикладіть їх до дверей, відзначте олівцем або цвяхом місця, де будуть укручуватися шурупи. Потім дрилем, свердлом більш тонким, ніж діаметр шурупів, просвердлите в цих місцях отвори. Для 3-сантиметрових шурупів глибина отвору повинна бути приблизно 2 см., Для 5-сантиметрових - близько 4 см.
4
Укрутіть шурупи, попередньо змастивши кожен милом - просто проведіть шурупом по шматку мила 2-3 рази, це значно полегшить їх вворачивания. Потім вставте двері в дверний отвір, підкладіть під неї два олівця, тріски і т.п. - Так, щоб двері підвелася на висоту близько 5 мм. Відзначте на одвірку положення другого частин петель.
5
Відставте двері, прикладіть петлю до одвірка, орієнтуючись по залишених мітках, і обведіть олівцем. Так само поступите і з другої петлею, потім вже знайомим вам способом виберіть пази під петлі на їх товщину. Знову уважно стежте за глибиною паза - якщо він виявиться більше, двері не буде закриватися і вам доведеться встановлювати заново всі петлі на інші місця.
6
Вибравши стамескою пази, прикрутіть петлі шурупами. Потім спробуйте навісити двері, це робиться в її відкритому положенні. Зручніше навішувати двері вдвох, так як одночасно треба поєднати обидві петлі - верхню і нижню. Якщо все зроблено правильно, двері буде нормально закриватися і відкриватися. Але іноді виникає ситуація, коли двері закривається повністю лише при деякому зусиллі, при цьому петлі злегка «вивертає». Причиною можуть бути дотичні при закритті дверей головки шурупів, трохи підносяться над площиною петлі. У цьому випадку відкрийте двері і злегка обточити головки шурупів, найзручніше це робити невеликим електричним точилом.
Установка петель на двері дуже важливий і серйозний етап у монтуванні самої двері . Від того наскільки правильно вони будуть встановлені залежить її надійне функціонування. Якщо ви встановлюєте дороге виріб і не впевнені що зможете зробити самостійний монтаж, то краще до цього залучити фахівців в даній області.
Вам знадобиться
  • -петлі
  • -дрель
  • анкерні болти
  • -Декоративні пробки
  • -стамеска або фреза
  • -Малярні скотч
Інструкція
1
Перед тим як затіяти установку двері придбайте петлі. Вони бувають виготовлені з різного матеріалу і можуть мати різну конструкцію. Визначтеся, яку саме конструкцію ви хочете встановити на свої двері . Завертні петлі складаються з двох циліндрів встановлюються на легкі двері , якими є міжкімнатні. Навісні - призначені для більш важких конструкцій, але це залежить від їх розміру та металу, з якого вони виготовлені. Самий хороший матеріал для виготовлення петель - сталь. Ці петлі практично не ламаються і не стираються, тобто є вічними.
2
Перед установкою петель зробіть улоговину в коробці. Робити її необхідно фрезою або стамескою і в точній відповідності з товщиною петлі.
3
Встановіть двері в коробку. Проведіть точну розмітку місця прикручування шурупів, вставивши петлеву стійку між дверима і коробкою.
4
Свердлити отвори для прикручування петель потрібно за допомогою свердла. Якщо шурупи вкручувати в НЕ просвердлену розмітку, то дерево може дати тріщини. Якщо ваші двері виготовлені з дорогих порід деревини, перш ніж свердлити отвори і прикручувати шурупи проклейте місця монтажу молярним скотчем.
5
Виробляти безпосереднє прикручування петель потрібно на анкерні болти, які дозволяють регулювати вертикаль і закриваються декоративними пробками.