Як організувати таксі. правильно організувати діяльність таксі.

Служба таксі має достатньо складну інфраструктуру, організація якої вимагає чималих початкових вкладень і постійних витрат на утримання. Тому доцільно «городити город» лише в тому випадку, якщо таксо почнуть приносити відразу ж чималий дохід, дозволяючи швидкими темпами окупати витрати.
Вам знадобиться
  • 1. Свідоцтво про освіту юридичної особи
  • 2. Ліцензія на здійснення пасажирських перевезень
  • 3. Автопарк (мінімум 10 автомобілів) або домовленість з низкою шоферів, що займаються приватним візництвом
  • 4. Офіс (диспетчерська), обладнаний радіостанцією і багатоканальним телефоном
  • 5. Змінні диспетчери, які працюють на постійній основі
  • 6. Різноманітні засоби реклами і залучення клієнтів
Інструкція
1
Виберіть один з двох шляхів, якими йдуть всі служби замовлення таксі - організація власного таксопарку або робота з шоферами, що розташовують транспортними засобами. У першому випадку, природно, буде потрібно початковий капітал, в рази перевершує кошти, необхідні для організації диспетчерської служби, яка б всього лише координувала роботу таксистів на їх власних машинах. Але створити впізнаване «обличчя» компанії і контролювати рівень якості надаваних послуг, маючи свій парк машин, буде простіше.
2
Закупити або візьміть в лізинг автомобілі, якщо віддали перевагу перший варіант організації служби таксі. Для початку може бути достатньо всього десяти машин, згодом, природно, таксопарк розширюватиметься. Щоб шофери мали стимул ставитися до ваших автомобілів бережно, їм потрібно надати можливість їх подальшого викупу.
3
Організуйте набір водіїв таксі (с/без особистого автомобіля, в залежності від принципу роботи вашої служби замовлення таксі). Потрібно бути готовим вести постійний пошук шоферів, так як без «плинності кадрів» в таксомоторному бізнесі обійтися не можна - водіїв, що допускають грубі порушення правил роботи у вашій компанії, потрібно буде негайно звільняти.
4
Обладнайте офіс (диспетчерську) вашої транспортної фірми, що спеціалізується на перевезенні людей. Велика частина компаній, що працюють на ринку «візництва», використовує радіозв'язок, для чого зазвичай закуповують портативні радіостанції, а в машини встановлюють рації. Природно, необхідний для прийому замовлень і багатоканальний телефон, а також самі диспетчери, які працюють на постійній основі (їх кількість залежить від масштабів фірми).
5
Заявіть про себе і зробіть так, щоб вашу фірму запам'ятали. Два найважливіших компонента в рекламній політиці служби - її назву і телефонний номер, і те й інше має «кидатися в очі» потенційним клієнтам і «застрявати» в їх пам'яті. Реклама таксі повинна бути розміщена на автомобілях, а крім того, варто поширювати рекламні візитки або листівки, в яких буде підкреслено привабливі для замовника особливості вашої компанії - «дешеве таксі», «експрес-таксі», «таксі для жінок», «VIP- таксі »і т.д.
Корисна порада
Проводите опитування клієнтів, які скористалися послугами вашого таксі, щоб виявити можливі випадки несумлінного виконання таксистами їх службових обязанностей.Закупать бензин для автомобілів намагайтеся якомога більшими партіями - це одна з основних статей постійних витрат, і знижки при оптових закупівлях палива дозволять істотно заощадити кошти.
Організація служби таксі вимагає невеликих початкових вкладень, особливо, якщо ви плануєте брати на роботу водіїв зі своїм автотранспортом. Цей вид бізнесу окупається швидко, незважаючи на велику кількість подібних служб. Однак, незважаючи на гадану простоту, організація служби таксі має свої складнощі.
Інструкція
1
Складіть бізнес-план роботи своєї служби. Прорахуйте витрати на оренду або купівлю робочого приміщення, технічне забезпечення. Прикиньте витрати на оплату персоналу та компенсаційні виплати водіям (якщо вони працюватимуть на своєму автотранспорті). Сплануйте терміни виходу на сомоокупаемость, виходячи з прийнятих на ринку перевезень тарифів.
2
Знайдіть приміщення з кількома кімнатами. Окремі приміщення потрібні для диспетчерів і операторів, технічних фахівців, бухгалтерії, кабінету директора. Добре буде зробити окрему кімнату відпочинку.
3
Займіться технікою та зв'язком. Проведіть локальну мережу. Придбайте прості, запам'ятовуються номери стільникових і стаціонарного телефонів. На них ви будете приймати дзвінки від клієнтів.
4
Придбайте апаратуру, яка розподілятиме дзвінки між диспетчерами, вести запис переговорів, обробляти замовлення. Можна придбати спеціалізований програмно-апаратний комплекс, створений спеціально для служб таксі . Він являє собою автоматичну станцію, що підтримує всі необхідні функції. До нього можна встановити додаткові модулі - GPS-навігацію, електронні карти, автоинформатора. Зв'язок диспетчерської і таксі тут здійснюється через GPRS-підключення. Якщо для вас це дорого, використовуйте кілька пристроїв в зв'язці - АТС, пристрій запису, сервер обробки і розподілу замовлень. Але, в цьому випадку, вам доведеться купувати рації для водіїв і брати в оренду або викуповувати власну радіочастоту.
5
Сформуйте автопарк. У вас є кілька варіантів - купити автомашини, взяти їх в оренду або набрати на роботу водіїв зі своїм автотранспортом.Первий варіант дозволяє вам належним чином стежити за станом машин і нанести на них свій фірмовий логотип. Але свій автопарк потребує великих затрат на його утримання. На початковій стадії діяльності служби краще взяти водіїв на власних автомобілях.
6
Наберіть персонал. Працьовиті, ввічливі диспетчери та відповідальні водії - запорука успіху вашої служби. При прийомі на роботу водіїв, віддайте перевагу тим, хто добре знає місто і володіє досвідом роботи в даній сфері. Краще, якщо робота у вашій службі буде для кандидата єдиною.