Як розтягнути замшеві зимові чоботи.

Як красиво виглядають на ніжках замшеві чоботи, роблячи вас привабливою і сучасною модницею! Але часто погода восени, взимку і навесні нас не радує, тому замшеві чобітки вимагають підвищеної уваги. Таке взуття примхлива і потребує особливого догляду. Щоб замшеві зимові чоботи прослужили вам кілька сезонів і не втратили свого виду, потрібно знати і застосовувати кілька правил.
Вам знадобиться
  • - тканинна серветка;
  • - спирт чи горілка;
  • - бавовняну шкарпетку;
  • - спрей, призначений для розтяжки взуття.
Інструкція
1
Взимку взуття часто піддається промокання і зайвої вологи. Неприпустимо сушити замшеве взуття поблизу опалювальних приладів або вогню, так як, піддаючись гарячому повітрю, волога з взуття випаровується дуже швидко, даючи усадку чобіт. При такому швидкому висушуванні взуття може зменшитися в розмірі настільки, що стане вам мала. До того ж, часта різка зміна температури призводить до швидкого зношування замші та її непридатності. Сушити замшеві чоботи потрібно при кімнатній температурі. Їх слід вимити, витерти насухо і щільно набити газетами. М'яка папір швидко вбирає вологу з взуття, таким чином, чоботи швидше стають сухими. У міру необхідності газети потрібно замінити.
2
Білясті плями, які з'являються на замшевого взуття від вогкості, після сушіння можна почистити спеціальною щіткою для замші. Вона складається з дрібних зволікань, які прибирають білі розводи. Заношені місця можна протерти ваткою, змоченою в нашатирному спирті. Якщо ворс у замші залисніли і пригладити, можна потримати це місце над парою, який виходить з носика киплячого чайника, і ворс знову підніметься.
3
Якщо взуття із замші все-таки дала усадку і зменшилася в розмірі, можна постаратися повернути її до колишнього стану. Є старий спосіб від наших бабусь. Змочіть взуття всередині і зовні спиртом або горілкою. Потім надіньте чоботи на ногу в бавовняних носочках і кілька годин походіть будинку.
4
Сьогодні серед сучасних засобів догляду за взуттям виробляються різні спреї та аерозолі, які призначені для розтяжки взуття. Вони наносяться на ділянку, яка підлягає розтяжці. Взуття так само потрібно надіти і походити в ній 30-40 хвилин.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=_oCfGcaOnxo
Зверніть увагу
Якщо ви купили взуття на розмір менше, то таким способом розтягнути її не вийде. Такий варіант підходить тільки для тієї взуття, яка спочатку була за розміром, а лише при висиханні дала усадку.
Корисна порада
Можна звернутися за допомогою до професіоналів. Привести до початкового розміру замшеве взуття зможуть в спеціальній взуттєвій майстерні.