Як помити чайник. Як помити електрочаінік.

Чайник - дуже важливий елемент кухні, без нього не обходиться жоден прийом їжі, будь то сніданок, обід або вечерю, а дружнє чаювання без нього просто неможливо. Щоб він радував вас довгі роки, не залишайте його без турботи і уваги, завжди вчасно мийте і чистіть його від накипу.
Вам знадобиться
  • - оцет;
  • - сода;
  • - лимонні кірки, картопляна шкірка, яблучні очищення;
  • - кошти від накипу.
Інструкція
1
На забувайте час від часу помити чайник з додаванням оцту і соди, завдяки цьому накип від жорсткої води не буде затримуватися на стінках.
2
Якщо накип все-таки з'явилася, видаліть її одним із таких способів: налийте в чайник холодної води, покладіть шкірку двох лимонів і кип'ятіть 15 - 20 хвилин. Потім налийте нову воду і додайте 1 чайну ложку соди, знову кип'ятіть кілька хвилин. Після того, як чайник охолоне, обережно зніміть размягченную накип щіткою або мочалкою. Перевага цього методу в тому, що після застосування в будинку залишається приємний запах лимона.
3
Замість лимона покладіть в чайник картопляне лушпиння або шкірку від яблук, залийте воду і кип'ятіть не менше години, потім ретельно промийте чайник.
4
Дуже ефективний метод: залийте в чайник воду і додайте 1 пакетик лимонної кислоти або трохи оцту. Прокип'ятіть і залиште на ніч, наступного дня знову налийте воду з оцтом і закип'ятіть. Накип зникне без сліду. Врахуйте, чим більше оцту (кислоти), тим ефективніше і швидше буде очистка, але вона може разом з накипом роз'їдати і деякі деталі чайника, крім того, в квартирі з'явиться досить неприємний запах.
5
Щоб видалити наліт з носика чайника поступите так: налийте окріп і додайте 1 - 3 чайних ложки соди (залежно від розміру чайника). Потім закрийте його кришкою і укутайте його махровим рушником на 2 - 3 години.
6
Для видалення накипу можете використовувати покупні засоби, наприклад, «Антинакипин», CITRO KALC LOSER, «Сіліт» для видалення іржі з нагрівальних приладів або інші. Уважно читайте інструкцію на упаковці і не забувайте ретельно промити чайник після їх використання.
7
Щоб накип зовсім не з'являлася, використовуйте для кип'ятіння тільки очищену воду. Для цього купуйте воду в магазині або пропускайте її через фільтр. Навіть чайник з накипом через кілька днів кип'ятіння такої води почне поступово звільнятися від своєї «шуби».
8
Заварювальний чайник також вимагає постійної турботи, не залишайте його на ніч зі старою заваркою. Не варто його сильно терти, досить протирати м'якою губкою з використанням миючого засобу. Потім ретельно прополощіть його проточною водою. Не зберігайте чайник для заварювання в одній шафі зі спеціями.