Як розташувати камін.

Приємно перебувати близько каміна: тепло вогню зігріває, а його неповторна гра відволікає від думок і заспокоює. Щоб камін прикрашав простір і служив вагомим доповненням до інтер'єру, слід правильно вибрати його місце розташування.
Інструкція
1
Якщо ви будуєте просторий будинок і вирішили встановити в ньому камін, заздалегідь визначте його форму, розмір і місце розташування. Камін можна розташувати по-різному: в кутку, близько внутрішньої стіни або в центрі приміщення. Щоб повітря обігрівався рівномірно, встановіть камін в центрі великої кімнати на узвишші - так від нього буде більше тепла. Продумайте конструкцію димаря: в цьому випадку він може свешиваться над топкою зі стелі. Враховуючи, що при центральному розташуванні потрібно багато місця, такий варіант підійде тільки для великих приміщень.
2
Використовуйте тепло для обігріву декількох приміщень. Спорудіть пристінний камін в кутку кімнати. Він буде обігрівати не тільки кімнату, куди виходить портал, а й ще дві суміжні з ним. Можна об'єднати камін і кухонну піч, якщо вбудувати його в міжкімнатну стіну. При цьому в одному приміщенні можна милуватися грою вогню, а в іншому - готувати обід. Зробіть замість кухонної печі пристрій для барбекю або гриль, і в будь-яку погоду ви зможете приготувати для гостей на відкритому вогні м'ясо.
3
Розташуйте камін у великій кімнаті біля внутрішньої несучої стіни будинку. Такий варіант є найоптимальнішим, оскільки мінімальні втрати теплової енергії і не потрібно додаткове утеплення димоходу. Крім того, якщо приміщення невелике, таке розташування біля стіни економить багато простору.
4
Обладнайте близько каміна місце для відпочинку. Щоб з комфортом вести бесіду або відпочивати біля вогню, поставте поблизу трохи меблів: крісла та журнальний столик. Якщо ви хочете насолоджуватися біля каміна читанням, передбачте додаткове освітлення. Використовуйте для цього торшер - його можна пересувати до будь-якого з крісел. Можна облаштувати місце відпочинку з каміном зовні будинку. Розташуйте його на терасі або в альтанці, і літніми вечорами ви зможете відпочивати біля каміна, милуючись природою. Якщо не надається можливим спорудити справжній камін, зробіть декоративну камінну вставку і імітацію полум'я.
Зверніть увагу
Не розміщуйте камін на шляху пересування людей і поруч зі сходами. При проектуванні будинку не забудьте про зміцнення статі: у каміна велику вагу і він припадатиме на невелику площу.
Корисна порада
Портал каміна повинен бути звернений до центру опалювального приміщення.