Як виховувати підлітків.

Виховання - процес трудомісткий в будь-якому віці дитини. Але всім відомо, що як тільки діти підростають, то процес управління і виховання ставати важким. В підлітковому віці дитина знаходиться в особливо скрутному становищі, коли він вже не дитя, але ще й не дорослий. Його спроби визначитися, часто супроводжуються конфліктами з батьками.

При процесі виховання підлітка, насамперед, необхідно зрозуміти, що тепер його потрібно сприймати як він цього хоче. Але тут є особлива тонкість. Нехай підліток думає, що ви його повністю сприйняли в його новій манері поведінки, яка змінюється досить часто, але не повинен здогадуватися, що ви намагаєтеся його виховати.

В першу чергу ви повинні завоювати його довіру. На довірі будується не тільки любов, але і всі відносини між людьми. Для підлітка воно вкрай необхідно. У його віці починають з'являтися таємниці і особисте життя. Немає необхідності вивідувати це все у нього. Якщо дитина буде вам довіряти, то він сам розповість і поділитися враженнями. Не потрібно засуджувати його дії категорично і жорстко. Це відштовхне його від вас. Намагайтеся дати пораду.

Навіть якщо після вашого поради, підліток вчинить інакше, і зазнає невдачі, то не потрібно його звинувачувати і дорікати. Дитина починає вчитися на своїх помилках, тому заспокойте його і розкажіть свій приклад з життя. Потроху він почне прислухатися до ваших порад і підсвідомо піддаватися вихованню.

Найчастіше підлітки самі не розуміють того, навіщо їм потрібно те чи інше дію. Вони думають, що знають все і як влаштований світ, але насправді це не так. Отримуючи наслідки своїх дій, він винить всіх, крім себе. Необхідно прищепити йому відповідальність за свої дії. Поговоріть з ним про це, але не читайте моралі. Намагайтеся вести розслаблюючу бесіду, і тоді дитина буде відвертий. Розповідайте йому про свій досвід підліткового життя. Бажано той, де ви робили помилки, і про те, як ви їх виправили. Робіть упор на те, що вам допомагали батьки. Тоді дитина буде вас слухатися і його виховання пройде більш гладко.

Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=EmruhS2q6Io