Як обрізати вишню. Як обрізати садову вишню.

Вишня - одна з найулюбленіших культур серед садівників. Клопоту з нею трохи, а поласувати запашною варенням не відмовиться ні маленький, ні дорослий. Однією з характерних особливостей цього дерева є його рясна кустистость. Що? Ви не знаєте, як правильно обрізати вишню? Нічого кримінального, становище ще можна виправити.
Вам знадобиться
  • - секатор;
  • - садовий вар.
Інструкція
1
Займіться формуванням і обрізанням щойно купленого саджанця вишні. Чим більше пагонів і гілок, тим краще. У вас є прекрасна можливість відібрати найсильніші і життєздатні. Добре огляньте ваш саджанець і видаліть гілки, що ростуть з штамба - від них не буде ніякого пуття, але сили рослина на них витратить чимало. Якщо вище штамба є слабкі і непотрібні на ваш погляд пагони, сміливо обрізайте і їх теж. В результаті у вашій вишеньки повинно залишитися 5-6 основних гілок, які й дадуть початок майбутньому сильному і міцному дереву.
2
Проведіть першу післяпосадкового обрізку вишні ранньою весною. Робити це необхідно до того моменту, коли бруньки набухнуть і рушать в зростання. Якщо ви не встигли до цього часу, відкладіть обрізку і формування до наступної весни - укорочені і обрізані гілки можуть засохнути і значно послабити всю рослину. В першу чергу необхідно позбавлятися від приростів, які йдуть всередину крони і створюють зайву загущение. Базові відгалуження обмежувати в зростанні не варто; якщо ви бачите, що паросткам є куди розвиватися, залишайте їх на місці.
3
Поступово додавайте до основних 5-6 головним паросткам 2-3 додаткових. При формуванні крони вишні необхідно враховувати, що старі гілки з часом можуть ослабнути, а на зміну їм обов'язково повинні приходити нові. Кількість додаткових гілок розраховуйте з таким обліком, щоб до кінця формування крони (коли зростання дерева досягає 2-2,5 м) їх було приблизно 10-15. Розміщувати такі гілки необхідно рівномірно по стовбуру, щоб крона була без дір і загущених.
Зверніть увагу
Вишню слід обрізати тільки під кільце, замазуючи його садовим варом! Залишати пеньки на кісточкових категорично небажано, оскільки це призводить до загнивання обрізаних місць, камедетечение і масового заселення попелиць і грибками.
Корисна порада
Якщо ви вирішили зайнятися обрізкою сильно загущеній крони старого дерева, не вирізуйте відразу все зайве, оскільки для рослини це може бути великим стресом. При пристойному обсязі робіт доцільно розбити обрізку на кілька років.