Як знайти об'єм прямокутного параллепіпед.

Прямокутний паралелепіпед - це призма, всі грані якої утворені прямокутниками. Протилежні грані його рівні і паралельні, а кути, утворені перетином двох граней, є прямими. Знайти обсяг прямокутного паралелепіпеда дуже просто.
Вам знадобиться
  • Довжина, ширина і висота прямокутного паралелепіпеда.
Інструкція
1
Перш за все треба відзначити, що грані, що утворюють даний тип паралелепіпеда, є прямокутниками. Його площа знаходиться шляхом перемноження один на одного пари його сторін. Говорячи інакше, нехай a - довжина прямокутника, а b - його ширина. Тоді площа його буде розрахована як a * b.Ісходя з визначення прямокутного паралелепіпеда стає очевидним, що всі протилежні грані попарно рівні один одному. Це стосується й підстави - грані, на яку фігура "впирається".
2
Висота прямокутного паралелепіпеда - це довжина бокового ребра паралелепіпеда. Висота залишається величиною постійною, це зрозуміло з визначення прямокутного паралелепіпеда. Тепер для того, щоб знайти об'єм прямокутного паралелепіпеда, потрібно спочатку обчислити площу його заснування, а потім помножити на висоту. За допомогою формули це можна виразити так: V = a * b * c = S * c, де c - висота.
3
При всій простоті обчислення, треба розглянути приклад: Припустимо, дано прямокутний паралелепіпед, у якого довжина і ширина підстави 9 і 7 см, а висота становить 17 см, потрібно знайти об'єм фігури. Насамперед необхідно з'ясувати площу основи даного паралелепіпеда: 9 * 7 = 63 кв.смДалее розрахований значення множиться на висоту: 63 * 17 = 1071 куб.смОтвет: обсяг прямокутного паралелепіпеда складає 1071 куб.см
Зверніть увагу
Довжина, ширина і висота прямокутного паралелепіпеда звуться параметрів. Якщо в прямокутному паралелепіпеді всі параметри рівні між собою, то фігура буде кубом. Виходячи з визначення, в кубі кожна грань є квадратом. Тому обсяг такого паралелепіпеда визначається шляхом зведення значення межі в третю ступінь: S = a?
Корисна порада
Обсяг будь фігури обчислюється в кубічних сантиметрах, метрах, міліметрах і т.д. Якщо в задачі вихідні параметри дані в одних одиницях, а проситься з'ясувати значення в інших, то ні в якому разі не можна забувати переводити все необхідні величини в потрібний формат: 1 м = 10 дм = 100 см = 1000 мм