Як виконати команду з командного рядка. Як виконати команду від імені адміністратора.

Командний рядок є у всіх версіях операційної системи Windows. З її допомогою можна запускати програми, служби, виробляти діагностику комп'ютера і окремих його компонентів. Насправді мало хто нею користується, вважаючи пережитком минулого. Але іноді тільки з командного рядка можна запустити програму, наприклад, якщо комп'ютер заражений вірусом.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер з ОС Windows.
Інструкція
1
Натисніть «Пуск». Виберіть "Всі програми", потім - "Стандартні програми». У стандартних програмах є рядок «Командний рядок». Клацніть по ній, і командний рядок запуститься від імені поточного користувача. Якщо ви є адміністратором комп'ютера, то зверху командного рядка буде напис «Адміністратор». Якщо ви не є адміністратором, або ваш обліковий запис не володіє правами адміністратора, то деякі команди вам буде недоступні.
2
Щоб відкрити програму з командного рядка, потрібно в ній прописати повний шлях до виконуваного файлу. Виконуваний файл знаходиться в кореневій папці програми і має розширення Exe. Як правило, спочатку пишеться повне або часткове ім'я програми, а після нього - розширення. Це і є виконуваний файл. Після кожного каталогу слід вводити «/».
3
Наприклад, потрібна вам програма знаходиться на диску С в папці Program Files. Отже, пропишіть такий шлях: C/Program Files/ім'я кореневої папки програми/ім'я виконуваного файлу. Після цього натисніть Enter. Через секунду програма буде запущена. Символи потрібно вводити точно. Якщо хоча б один символ ви введете неправильно, то замість відкриття програми в командному рядку з'явиться повідомлення: «Не є внутрішньою і зовнішньою командою, що виконується програмою або пакетним файлом». В такому випадку уважно перевірите прописаний вами адресу.
4
Для отримання додаткової інформації можна скористатися довідкою командного рядка. Щоб зробити це, в командному рядку введіть Help і натисніть клавішу Enter. Через секунду в вікні буде запущена довідка, за допомогою якої ви зможете ознайомитися з можливостями командного рядка.
5
Щоб дізнатися інформацію про будь-якої команді, необхідно в кінці дописати/?, наприклад, Cmd/?. Після цього ви отримаєте докладну інформацію про цікавій вас команді. Командний рядок можна закрити, набравши Exit або просто закривши вікно за допомогою мишки.