Як зшити банний халат.

Для недосвідченої рукодільниці саморобний банний халат - одна з можливостей спробувати свої сили в шиття. Викрійка моделі з невеликим запахом і укороченими рукавами досить проста, вона дозволяє обійтися без зайвих деталей крою. Оптимальним матеріалом для такого одягу стане відріз бавовняної або лляної махрової тканини, яка чудово вбирає вологу. Для речі невеликого розміру (наприклад, 34) знадобиться відріз довжиною в 150 см і шириною 75 см. Залиште лише запас тканини для запаху і пояса.
Вам знадобиться
  • - махрова тканина;
  • - сантиметр;
  • - ножиці;
  • - нитки і голка;
  • - швейна машинка;
  • - оверлок;
  • - коса бейка;
  • - лінійка і олівець;
  • - тканина-компаньйон для декору.
Інструкція
1
Зробіть викрійку банного халата. Для вироби 34 розміру відріз махрової тканини складіть по центральній поперечної лінії у вигляді квадрата 75х75 см, ворсової поверхнею всередину.
2
Відміряйте подовжнюлінію в центрі основної деталі. Це межі майбутніх поличок. У наведеному прикладі вона розділить квадрат на ділянки в 25 см.
3
Уточніть товщину рукавів і проведіть відповідну лінію у верхній частині квадрата. Приміром, відступите від верхніх куточків на 20 см.
4
Залишилося намалювати дрібні лінії і частини халатика. Візьміть в якості орієнтира центральну подовжнюлінію і намітьте на поличках виріз горловини необхідної глибини. Рекомендується закруглити низ поличок, спинки і рукавів. Окремо викроїте ліву планку для запаху (товщина приблизно 5 см), а також пояс і штрипки.
5
Виріжте деталі крою, не забуваючи про стандартні припуски в 1,5 см для з'єднувальних швів і подгібок. Тепер можна приступати до шиття халата.
6
Для початку слід обробити всі зрізи махрового полотна оверлоком або ручним обметочний швом, прокладаючи стібки близько один до іншого. Потім прострочіть з'єднувальні шви і разутюжьте припуски.
7
Для обробки кромок вироби рекомендується використовувати окантовку - бавовняну або атласну косу бейку точно в основний тон халата. Для полотна з високими махрам можна використовувати оздоблювальну стрічку з довгим ворсом. Акуратно змітайте окантовку вручну, і тільки потім прокладете строчку на швейній машині.
8
Виконайте пояс і штрипки: складіть кожну деталь удвічі лицьовою стороною всередину і відстрочити з трьох сторін (однієї короткої і двох довгих). Припуски потрібно акуратно зрізати до висоти 0,5 см і зробити на куточках пояса і штрипок зріз під кутом 45 градусів. Після цього зшиті деталі можна вивернути за допомогою лінійки і олівця. Відкритий край зшийте вручну.
9
Вам залишилося тільки пришити штрипки і втягати поясок в готовий банний халатик. Далі можете прикрасити його за своїм бажанням. Наприклад, пришити до заокругленим краях низу і на рукава симпатичні бантики з тканини-компаньйона.
Корисна порада
Якщо ви використовуєте для прикраси банного кишені тканина-компаньйон, то можна в цьому ж стилі оформити банні рушники. Пришийте на них смужки тканини на відстані приблизно 5 см від краю, проклавши подвійну строчку близько до крайки. З подовженого кінців кожної смуги сформуйте банти.