Як промити пазухи носа.

Процедура промивання носа і носоглотки вважається одночасно і лікувальної та очисної. Промивання пазух носа є ефективним методом лікування при гаймориті, синуситі, фарингіті. Крім того, це ще й профілактика простудних захворювань.
Інструкція
1
Для промивання носа ви можете використовувати мінеральну воду, медикаментозні препарати або сольовий розчин. Можна використовувати для промивань морську воду. Для цього 1-1,5 чайні ложки сухої морської солі розчиніть в склянці теплої води і профільтруйте за допомогою марлі, складеної в 4-6 шарів. Цей розчин добре тим, що швидко знімає набряки. Крім того, морська сіль містить йод, який чинить протизапальну дію.
2
Якщо під рукою морської солі не виявилося, то приготуйте сольовий розчин, за складом наближений до морської води. Для цього розчиніть в склянці теплої води по 1 чайній ложці повареної солі і харчової соди і додайте 1-2 краплі йоду. Для промивання носа ви можете використовувати відвар ромашки, шавлії календули або чергувати їх. Такі відвари не тільки очищають пазухи носа, а й знімають запалення.
3
Процедура промивання носа досить проста. Для цього наберіть теплу воду або відвар в спринцівку, або налийте в посудину з носиком і обережно введіть кінчик в одну ніздрю. Рот при цьому повинен бути відкритий - через нього ви будете дихати, і нахиліться над раковиною, так буде зручніше.
4
Потім нахиліть посудину або натисніть на спринцівку. Струмінь не повинна бути занадто сильною. Після того як ви звикнете до процедури, можна промивати ніс пружною струменем, так набагато ефективніше. Під час процедури не піднімайте голову, вода повинна витікати з іншої ніздрі, а не скочуватися з мови. Після того, як вся вода буде вилита, кілька разів глибоко вдихніть і повторіть процедуру, вливаючи розчин в іншу ніздрю.
5
Якщо лікар призначив вам якісь краплі або мазь, то пам'ятайте, що вони діють найбільш ефективно після промивання носа, оскільки слизова чиста, і ліки впливає безпосередньо на неї. Тому повторюйте процедуру щодня перед використанням лікувальних препаратів.
Промивання носа і носоглотки - це ефективна процедура очищення, рекомендована найчастіше при риніті (у тому числі і алергічному), синуситі або аденоидах. Промивання дозволяє швидко видалити слиз, пил, мікроорганізми, а також дозволяє створити необхідні умови для позбавлення від нежиті і одужання. Крім того, дана процедура може бути і профілактичною.
Інструкція
1
Проводити промивання можна різними способами прямо в домашніх умовах. Гарного результату можна добитися, якщо скористатися гумовим балончиком (спринцовкой). Для більшої зручності процедуру виконуйте у ванній кімнаті: схилитеся над раковиною, відкрийте рот і висуньте мову (це необхідно для того, щоб ви не захлинулися розчином під час самого промивання). Попередньо варто наповнити балончик якимось розчином (їх рецепти будуть описані трохи пізніше), а потім ввести його по черзі в кожну ніздрю. Спочатку струмінь може бути слабкою, збільшуйте її натиск поступово. Розчин витече або через іншу ніздрю, або вимиє носоглотку і стече з мови. Проводити промивання потрібно приблизно раз на добу (якщо ви застосовуєте його в цілях профілактики) і два-три рази (якщо лікуєте певне захворювання).
2
Є й інша методика промивання носоглотки і носа. Просто втягуйте воду носом, а потім випльовує її. За один сеанс досить провести п'ять або шість подібних втягувань. У тому випадку, якщо у вас не вийде втягнути воду таким чином, скористайтеся іншим способом. Лягайте на спину так, щоб голова опинилася на самому краю ліжка і була закинута, а потім вводите розчин в кожну ніздрю. Після цього потрібно швидко піднятися і випльовуючи його (або проковтнути). Після подібного промивання не забудьте ретельно висякатися.
3
Як розчин для промивання ви можете використовувати не тільки просту чисту воду, а й содовий розчин, сольовий і розчин морської солі. Також підійде мінеральна вода, відвар або настій лікарських рослин (наприклад, квіток календули, листя шавлії, квіток ромашки, евкаліпта і так далі), чорний байховий чай слабкою заварки. Виготовити соляний розчин достатньо просто: розчиніть в склянці з теплою водою одну-дві чайних ложки кухонної солі; можна також додати краплю йоду.