Як зменшити гемоглобін.

Більшість людей знають - якщо гемоглобін знижений, значить, в організмі нестача заліза. Але що робити, якщо гемоглобін підвищений? Підвищений гемоглобін означає густу кров. Причини підвищення можуть бути різними: зміни роботи органів у зв'язку з вагітністю або переїзд в високогірну місцевість, де такий рівень гемоглобіну - норма.
Інструкція
1
Основними симптомами є швидка стомлюваність, сонливість, зниження апетиту, погіршення зору, блідість шкіри. Вчасно зверніть увагу на ці прояви і почніть процедури щодо зниження рівня гемоглобіну.
2
Змініть свій раціон харчування. На підвищення гемоглобіну впливають продукти, що містять багато заліза: яловичина, гречка, червоне вино, червоні ягоди, кунжутная халва. Знизьте вживання жирів, що підвищують холестерин, так як при густий крові це може привести до закупореним судинах. Не вживайте вітамінні комплекси, що містять залізо, фолієву кислоту і вітаміни В12.
3
Сядьте на дієту, замінивши тваринні білки на соєві і бобові продукти. Також можна вживати в їжу нежирну рибу, морепродукти, овочі і фрукти. Пийте якомога більше рідини.
4
Для зниження гемоглобіну призначають препарати, які знижують згортання крові. Наприклад, курантил, аспірин, трентал. Але робиться це тільки за рецептом, після здачі аналізів та проведення діагностики лікарем.
5
Киньте палити і не вживайте алкоголь. Як можна більше рухайтеся, займіться плаванням або іншими водними процедурами.
Зверніть увагу
Норма гемоглобіну у кожного своя. У дорослого чоловіка вона становить близько 135-160 грам на літр крові, у жінок і дітей - 120-140 грам.
Корисна порада
Підвищений гемоглобін може служити ознакою багатьох серйозних захворювань. Тому варто проконсультуватися у лікаря.