Як лікувати артроз коліна.

Артроз колінного суглоба (гонартроз) - це захворювання, що характеризується витончення і утворенням тріщин у хрящі колінного суглоба. У зв'язку з тим, що суглоб втрачає свою амортизаційну функцію, в процесі руху виникає тертя між кістковою тканиною, яке і викликає сильний біль.
Вам знадобиться
  • - консультація лікаря;
  • - перегляд режиму дня;
  • - медикаментозне лікування;
  • - фізіопроцедури;
  • - лікувальна гімнастика .
Інструкція
1
Пам'ятайте, що першим симптомом артрозу є болючість, яка з'являється в області коліна при навантаженні. Як правило, якщо нозі забезпечити спокій, то болючість проходить, але потім з'являється знову.
2
Насамперед необхідно звернутися до лікаря для того, щоб фахівець з'ясував причину виникнення артрозу. Це захворювання може бути наслідком зайвої ваги, порушення обміну речовин, травм, порушення кровообігу в ногах, а також можлива наявність інфекційної природи хвороби.
3
З'ясувавши причину, лікар призначить вам лікування. В легких випадках буває достатньо заходів по зниженню ваги і нормалізації обміну речовин. Можливо вам знадобляться спеціальні ортопедичні устілки. Деяким пацієнтам лікарі радять з змінити умови праці, так як артроз часто виникає у людей, професія яких пов'язана з довгим стоянням на ногах - наприклад, у продавців.
4
Якщо артроз виник через проблеми кровообігу в нозі, то фахівець може порекомендувати операцію з видалення варикозних вен.
5
Крім медикаментозної терапії, пацієнту рекомендовано призначення різних видів фізіотерапії (фонофорез з гідрокортизоном, електрофорез з новокаїном, УВЧ і т.д.), магнітна терапія, а також лікування за допомогою лазера. Дуже ефективний при цьому захворюванні масаж.
6
Для якнайшвидшого одужання необхідно освоїти спеціальну гімнастику, яку необхідно робити 3-4 рази в день. Комплекс вправ вам дасть лікуючий лікар або фізіотерапевт.
7
Хворим артрозом корисно приймати на ніч теплі ванни і накладати на область коліна зігріваючі компреси.
Зверніть увагу
Якщо артроз коліна не лікувати, то це може привести до важких наслідків, аж до інвалідизації пацієнта.
Корисна порада
При підозрі на колінний артроз необхідно якнайскоріше записатися на консультацію до лікаря-ревматолога або травматолога-ортопеда.