Як зберігати свіжу капусту.

Капуста - незамінне джерело вітамінів і мікроелементів для людського організму. Цей овоч здавна вирощувався нашими предками і входив до складу найрізноманітніших страв російської кухні. Тому існує маса варіантів приготування і консервування капусти. Також є досить багато способів зберегти цей смачний і корисний продукт свіжим.
Інструкція
1
Якщо ви хочете залишити білокачанну капусту в свіжому вигляді, необхідно прибрати її з грядок якомога пізніше, але до того моменту, коли настануть сильні заморозки. Качани відбираються щільні і міцні, більш пухкі овочі тривалого зберігання не витримають. Після цього потрібно видалити з капусти зайві листя, оглянути її, при необхідності очистити від підгнилих і пошкоджених ділянок. Перед закладанням овочів на зберігання рекомендується підсушити їх кілька годин.
2
Оптимальною температурою зберігання капусти є показник від +1 до +5 градусів, при цьому вона не втрачає свої корисні властивості і менше піддається гниттю. Залежно від площі вашого підпілля або льоху ви можете вибрати варіант зберігання капусти. Одним з найефективніших вважається спосіб, коли качани з залишеної качаном і корінням підвішують вниз головою, не знімаючи верхніх зелених листків. Можна також насипати в підвал трохи сухого піску і посадити в таку імпровізовану «гряду» качани качаном вниз, по можливості на деякій відстані один від одного. Обидва способи забезпечують досить тривале зберігання овочів при наявності хорошої вентиляції і правильного температурного режиму.
3
Якщо місце у вашому сховищі обмежена, прекрасною альтернативою може стати інший спосіб. Для початку зріжте у підготовлених качанів качан практично нарівні з листям. Потім щільно оберніть кожен овоч в декілька шарів звичайної харчової плівки. Складіть «упаковані» качани на полиці або в дерев'яні ящики. Цей спосіб досить ефективний за умови регулярного (не рідше одного разу на місяць) огляду капусти і видалення листя, які почали псуватися. Приміщення, в якому зберігаються овочі, необхідно періодично провітрювати в суху погоду.