Як перевести секунди в добу.

Розподіл часу на добу природним чином випливає з умов життя людини на нашій планеті - цей період відповідає одному обороту Землі навколо своєї осі. А ось розподіл доби на години, хвилини і секунди виглядають не настільки логічно - це результат нашарування що використовувалася колись давно Дванадцяткова і прийнятої сьогодні десяткової систем числення. Ні добу, ні години не є офіційно закріпленими в міжнародній системі СІ одиницями виміру часу - там для цього використовується секунда.
Вам знадобиться
  • Калькулятор ОС Windows або доступ в інтернет.
Інструкція
1
Визначте, скільки саме секунд містять добу, в які потрібно перевести проміжок часу в секундах. Існує два визначення доби - «середні сонячні» і «зіркові», а тривалість їх різниться на цілих 56 секунд. Перше поняття використовується, наприклад, для обчислення календарної різниці між двома часовими точками, а друге крім обертання Землі враховує ще й рух Сонця і використовується найчастіше в астрономічних розрахунках. Зоряна доба включають в себе 23 години 56 хвилин і 4 секунди, що відповідає 86 344 секундам. У сонячних ж добі рівно 24 години, тобто 86 400 секунди.
2
Розділіть часовий період, заданий в секундах на 86400 (або 86344). Отриманий результат і буде показувати кількість діб, відповідне початкового значення в секундах. Наприклад, 100000 секунд відповідають 100000/86400? 1,157 добі.
3
Для практичних розрахунків найпростіше використовувати пошукову систему Google - вона має вбудований конвертер одиниць виміру і набагато більш простий інтерфейс, ніж будь-який з калькуляторів. Перейдіть на головну сторінку пошуковика і введіть у єдине поле запит, сформульований на природному «людському» мовою. Наприклад, для перекладу на добу часового проміжку, рівного 600 секундам, введіть: «600 секунд на добу». Google розрахує і відобразить відповідь з точністю до 11 знаків після коми: «600 секунд = +0,00694444444 доби».
4
Якщо доступ в інтернет відсутній, то використовуйте, наприклад, програму-калькулятор операційної системи Windows. Запустіть її, знайшовши відповідне посилання у головному меню ОС. Якщо ви використовуєте одну з останніх версій системи (Windows 7 або Windows Vista), то натисніть клавіші Ctrl + U, щоб відкрити додаткову панель калькулятора з інструментами конвертації одиниць вимірювання. У верхньому випадаючому списку додаткової панелі виберіть рядок «Час», а в середньому - рядок «Секунда». Введіть в поле під написом «З» вихідне кількість секунд і виберіть рядок «День» у нижньому випадаючому списку. Після цього в поле під написом «В» калькулятор відобразить число діб, відповідне введеному значення.
У побуті і при вирішенні завдань доводиться користуватися різними одиницями вимірювання часу. Щоб не помилитися в розрахунках, рекомендується перевести всі величини в одну систему. Наприклад, годинник перевести в секунди, а дні перевести в годинник .
Вам знадобиться
  • калькулятор, календар.
Інструкція
1
Перед тим як перевести дні в годинник , обов'язково уточніть: що мається на увазі під словом «дні». Адже це можуть бути як добу, так і «робочі дні» або світла частина доби.
2
Якщо під словом «дні» маються на увазі добу, то задану кількість днів потрібно помножити на 24. Тобто: Кч = Кд * 24, де Кч - кількість годин, а Кд - кількість днів (діб) .Наприклад, в 30 днях (добі) міститься 30 * 24 - 720 годин.
3
Якщо в годинник необхідно перевести робочі дні, то попередньо уточніть тривалість робочого дня (в годинах). Для найпростіших розрахунків можна вважати, що робочий день триває 8 годин. Однак при розрахунку заробітної плати враховується кількість робочих годин на кожному робочому дні. При цьому фіксується, скільки годин зітру дні до пропрацював в кожен робочий день, після чого всі годинник складаються. До речі, якщо працівник трудився у вихідні (праз дні чние) дні, то фактично відпрацьовані годинник зазвичай множаться на два. У стандартній ситуації можна скористатися наступною формулою: Крч = Крд * 8 + КВД * 16, де Крч - кількість робочих годин, КРД - кількість робочих днів, КВД - кількість вихідних (праз дні чних) днів.
4
Якщо слово «день» використовується просто як протиставлення слову «ніч», то для найпростіших розрахунків можна прийняти тривалість одного дня, рівної 12 години. Якщо точність розрахунків не важлива, то скористайтеся формулою: Кч = Кд * 12, де Кч - кількість годин, а Кд - кількість днів.
5
Якщо поняття «день» застосовується в строго астрономічному сенсі, тобто як частину доби між сходом і заходом сонця, то скористайтеся спеціальним календарем, де вказані моменти сходу і заходу сонця, а бажано і тривалість дня. Якщо тривалість кожного дня вказана, то просто складіть їх. Якщо відомі тільки моменти сходу і заходу, то попередньо порахуйте тривалість кожного дня. Для цього відніміть з часу заходу сонця час його сходу. Тобто, в загальному вигляді формула буде виглядати наступним чином: Кч = (§ 1. - ВВ1) + (§ 2. - ВВ2) + (Вз3 - Вв3) + ... + (ВЗП - ВВП), де Кч - кількість годин; Вз1,2,3, ... п - час заходу в перший, другий, третій ... після дні й день; Вв1,2,3, ... п - час сходу в перший, другий, третій ... після дні й день.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ILtIw8TZyC0