Як почистити духову шафу. очистити поверхню духового.

В процесі приготування їжі стінки духовки покриваються жирними плямами, які починають з часом диміти. На жаль, роль жінки полягає не тільки в приготуванні їжі, але і в тому, щоб видалити утворилися згодом забруднення. Так як же почистити духову шафу і повернути йому колишню чистоту і блиск?
Вам знадобиться
  • - Оцет,
  • - губка і ганчірка,
  • - щітка,
  • - аміак,
  • - спирт,
  • - сода,
  • - гумові рукавички.
Інструкція
1
Оцет допоможе вам впоратися з забрудненнями в духовці, але перш ніж приступити до чищення, необхідно видалити всі сковороди, грати і деко. Змочіть губку водою і протріть всю поверхню духової шафи, видаліть сміття, і залишки пригоріла їжі. Нанесіть невелику кількість оцту на стінки духовки і розподіліть його вологою губкою по всьому простору. Залиште в такому стані на кілька годин. Якщо забруднення невеликі, то досить буде стерти оцет чистою, вологою ганчіркою. Якщо ж в духовій шафі маються складні плями - доведеться скористатися щіткою або грубої стороною губки.
2
Замість дорогого засобу для чищення для духовки можна сміливо скористатися розчином аміаку. По-перше, він коштує набагато дешевше і не менш ефективніше спеціальних миючих складів. Налийте розчин аміаку в ємність і змочіть у ньому ганчірку або губку. Протріть всі стінки і дно духовки, залиште на тридцять хвилин. Щоб уникнути подразнень на шкірі, рекомендується використовувати гумові рукавички (а також надіньте респіратор або маску). Видаліть забруднення змоченою у чистій, теплій воді ганчіркою. Протріть духову шафу кілька разів і переконайтеся у відсутності аміачного запаху, інакше він вбереться в їжу під час приготування.
3
Щоб очистити зовнішню частину духовки використовуйте звичайну бавовняну ганчірку і універсальні миючі засоби. Щоб не залишати розлучень на скляній поверхні духовки, приготуйте наступний розчин: змішайте одну частину спирту, одну частину оцту і дві частини чистої води. Обробіть даної сумішшю зовнішню поверхню плити.
4
З часом на внутрішній стороні віконця духової шафи з'являється коричневий наліт. Щоб його позбутися, посипте забруднене скло невеликою кількістю соди і змочіть її теплою водою. Залиште в такому стані на 30-40 хвилин, після чого вся грязь легко очиститься за допомогою вологої губки.