Як розбити RAID.

Використання RAID-масивів дозволяє отримати масу переваг. Дані технології не тільки забезпечують схоронність даних, але і підвищують продуктивність операційної системи.
Вам знадобиться
  • - Acronis Disk Director.
Інструкція
1
Існує кілька основних способів поділу RAID-масивів нульового формату (дзеркало). Якщо ви не переживаєте за збереження ваших даних, то скористайтеся швидким методом. Варто відзначити, що інформація зберігається на дисках приблизно в 80% випадків. Зазвичай вінчестери форматируются тільки якщо для створення RAID-масиву були використані специфічні програми. Відкрийте меню «Адміністрування» в панелі управління. Перейдіть до пункту «Керування комп'ютером» і виберіть підпункт «Управління дисками».
2
Виберіть другий диск масиву, клікніть по ньому правою кнопкою миші і вкажіть пункт «Відключити». З'явиться попередження про те, що вся інформація з диска буде видалена. Підтвердіть відключення вінчестера. Перезавантажте комп'ютер, використовуючи залишився в масиві диск для завантаження системи. Аналогічним чином відключіть другий вінчестер з RAID-масиву.
3
Якщо для вас вкрай важлива інформація на жорстких дисках, то використовуйте інший підхід. Видаліть всі непотрібні файли або скопіюйте їх на зовнішні накопичувачі. Вам необхідно домогтися стану дисків, при якому вони будуть забиті інформацією менше ніж 50% (в ідеалі менше 45%). За допомогою програм Partition Manager або Acronis Disk Director розділіть жорсткі диски на два рівних розділу. У підсумку ви повинні отримати чотири локальних диска однакового обсягу.
4
Відновіть всі дані з RAID-масиву в створені розділи дисків. Тепер ви можете спокійно виключити з масиву обидва вінчестера. Навіть якщо інформація в RAID буде загублена, вона збережеться на створених розділах.
Корисна порада
Можливо, вам доведеться відновити завантажувальний сектор операційної системи після використання другого методу. Якщо у вас є в розпорядженні ще один вінчестер, то краще замініть один з RAID-дисків даними пристрій.
Напевно, кожному любителю фільмів подобається дивитися новинки кінематографа в затишній обстановці. І це має на увазі не тільки зайняти зручне положення при перегляді, але і якість відеозапису, а також грамотне розміщення фільму на диску. Іноді виходить, що скачаний з інтернету фільм не поміщається на одному диску.
Вам знадобиться
  • - програма Virtual Dub
Інструкція
1
Наприклад, розмір фільму становить 1400 Мб, у вас є в наявності 2 CD-диска. Обсяг кожного диска 700 Мб, значить, вам необхідно розділити цей фільм на 2 частини. Обсяг фільму може бути як менше, так і більше зазначеного вами прімера.Скачайте програму з інтернету і встановіть її. Після її установки запустіть її. Тепер вам необхідно відкрити файл вашого фільму, якому належить поділ на 2 частини. "File" - "Open video file". Виберіть потрібний відео файл.
2
Після відкриття файлу вам необхідно визначити тривалість всього фільму. Для цього захопіть курсор прокрутки відео файлу внизу і тягніть його мишкою до упору вправо. В рядку стану ви побачите, що фільм триває певний час. Поставте курсор в початок фільму і натисніть внизу вікна цифру 1. Потім поставте курсор на середину фільму (виберіть половину фільму, бажано підібрати відповідний кадр), натисніть на цифру 2.
3
В меню "Audio" і "Video" натисніть "Direct sream copy". Ця опція дозволяє розрізати фільм без збільшення розміру самого файлу, що вам і потрібно. В опціях виберіть "Save segment". Перед вами відкриється нове віконце, де необхідно вказати місце розташування вашого майбутнього файлу, а також назва. Бажано зробити дописки до назви вашого фільму - "часть1" або "CD1". Зачекайте завершення операції.
4
Приступаємо до другої частини нашого фільму. Тут ви робите теж саме. Там, де закінчилася наша перша частина, натисніть цифру 1, в кінці фільму натиснете цифру 2. Запам'ятовуєте другу частину фільму з збереженням на жорсткий диск, не забудьте зробити дописки, аналогічну першій частині фільму. Залишилося почекати завершення операції. Тепер ви сміливо можете приступати до запису файлів на диски.