Як вивести пляму від солідолу. Як вивести плями салідол на одязі.

Виглядає солідол як в'язка рідина темного кольору. Його використовують в технічних і лікувальних цілях. При попаданні на тканину він залишає плями, які складно піддаються виведенню. У домашніх умовах ви можете привести одяг в порядок, використовуючи підручні засоби.
Вам знадобиться
  • - очищений бензин;
  • - скипидар;
  • - нашатирний спирт;
  • - маргарин;
  • - вершкове масло;
  • - автомобільний шампунь;
  • - плямовивідник.
Інструкція
1
Купіть в господарському магазині очищений бензин. Змочіть ватяний диск в розчиннику і потріть забруднену ділянку одягу. Після обробки бензином на тканини залишаються жирні плями. Почистіть їх нашатирним спиртом. Потім виперіть одяг в теплій воді з порошком для жирних плям.
2
Налийте скипидар в пляшку і нагрійте на водяній бані. Будьте акуратні - не допускайте контакту скипидару з відкритим вогнем, щоб запобігти загорянню. Протріть плями від солідолу ганчірочкою, змоченою в розчиннику, від країв до центру. Потім обробіть нашатирним спиртом і виперіть як звичайно.
3
Рівномірно нанесіть на пляму від солідолу вершкове масло. Залиште на 30-40 хвилин і почистіть одяг скипидаром.
4
Змастіть пляма маргарином, можете взяти найдешевший. Через кілька годин заперіть забруднену ділянку рідиною для миття посуду або господарським милом. Жири, які містяться в маргарині, взаємодіють з солідолом. Тому пляма легко піддається виведенню.
5
Пляма від солідолу можна видалити слабким розчином столового оцту. Візьміть на 500 мл теплої води кілька столових ложок оцту. Розмішайте і почистіть пляма ватним диском, змоченим в розчині. Потім виперіть одяг в теплій воді з порошком для жирних плям.
6
Нанесіть на забруднену ділянку одягу плямовивідник, наприклад «Ваніш». Він бережно очистить тканину, не пошкоджуючи фарбу. Залиште на деякий час і почистіть старою зубною щіткою. Прополощіть у проточній воді. При необхідності повторіть процедуру.
7
Крім того, з плямами від солідолу прекрасно справляється шампунь для автомобілів. Його можна вільно купити на заправці або в великому супермаркеті. Нанесіть трохи засобу на забруднення. Через півгодини промийте проточною водою і виперіть одяг звичайним способом.