Як вибрати посуд для плити.

Ще зовсім недавно на кухні можна було зустріти тільки газову або електричну плиту з "млинцями". Тепер господині все частіше вибирають електричні плити зі склокерамічним покриттям або плити індукційні. Головне правило експлуатації такої техніки - правильний вибір посуду.
Інструкція
1
На індукційній плиті можна використовувати посуд, яка виготовлена з матеріалу феромагнетика. Це чавун, нержавіюча сталь. В ідеалі, краще використовувати спеціальний посуд. Абсолютно не підходять стеклокерамические вироби. На етикетці сучасного посуду вказується, для якого типу плити вона призначена.
2
Слід звертати увагу на дно вироби. Воно повинно бути плоским або злегка увігнутим. Віддавайте перевагу посуді з товстим дном. Для плити зі склокерамічним покриттям краще використовувати посуд з темним дном - так швидше відбувається нагрів. Щоб уникнути тепловтрати діаметр каструлі або сковорідки не повинен перевищувати розмір конфорки.
3
Вибираючи посуд, слід подумати над тим, що ви збираєтеся в ній готувати. Алюмінієвий посуд підходить для приготування молочних страв, але зберігати їх в ній не можна. Алюмінієва каструля не підходить для приготування борщу, компоту та інших гострих і кислих страв.
4
Каструлі з нержавіючої сталі підходять для приготування більшості страв. Але для того щоб такий посуд прослужила якомога довше, за нею слід доглядати. Основний недолік - вміст у стали нікелю, який протипоказаний людям з алергією.
5
Емальований посуд універсальна - годиться для засолювання і приготування квасу.
6
Чавун - ідеальний матеріал для жаровні і сковороди. Плов, тушкована птиця, овочеве рагу найсмачнішими виходять саме в чавунній жаровні.
7
Популярне зараз тефлонове покриття використовується на сковородах, формах для випікання.
8
Вогнетривка кераміка і скло не псують смак їжі, в них можна готувати і зберігати продукти. Основний недолік - крихкість. Такий посуд підходить для електричної плити з млинцями. На газовій під відкрите полум'я обов'язково необхідно встановлювати рассекатель. Гарячу каструлю не можна ставити на холодну або мокру поверхню - вона може лопнути.