Як лікувати артроз пальців. Як лікувати артроз на великому пальці.

Артроз - це захворювання суглобів, що є наслідком несприятливих змін хрящової тканини. Іншими словами, хрящова тканина в межсуставних проміжках-зчленуваннях, призначення якої - служити своєрідним амортизатором, перестає виконувати свою функцію належним чином. В результаті людина починає відчувати неприємні відчуття, аж до дуже сильних болів. Зрозуміло, повноцінної таке життя назвати не можна! Артроз суглобів кисті і пальців рук особливо неприємний, оскільки він ускладнює життя людини буквально на кожному кроці. Як же його лікувати?
Інструкція
1
При перших ознаках розвивається артрозу (болі в суглобах при піднятті важких предметів, або при різкій зміні погоди, набрякання суглобових областей, хрускіт в суглобах) якомога швидше зверніться до лікаря. Чим раніше розпочато лікування, тим більше шансів, що розвиток артрозу вдасться зупинити.
2
Як правило, фахівець призначає медикаментозну терапію, яка включає в себе препарати, що стимулюють обмінні процеси в хрящовій тканині. Вони поєднуються з протизапальними ліками, а також знеболюючими засобами і вітамінами.
3
Поряд з цим, вам можуть бути призначені і фізіотерапевтичні процедури, наприклад, масаж, прогрівання (електрофорез) і т.д.
4
Нерідко, ефективним доповненням можуть бути і домашні, народні засоби. Наприклад, медово-сольовий компрес. Рівні вагові кількості рідкого меду і кухонної солі ретельно змішайте, отриману масу нанесіть тонким шаром на чисту тканину і прикладіть її до хворого місця. Компрес добре закріпіть, покладіть зверху вату, обмотайте кількома шарами бинтів, смужками метрії і т.д. Робіть це на ніч, вранці компрес знімайте.
5
Корисні й теплі ванночки, особливо з настоями трав. Використовуйте відвари «сінної потерті», додані в ємності для водних процедур. Медики рекомендують проводити такі процедури перед сном.
6
Є і спеціальні вправи, спеціально розроблені для суглобів пальців, уражених артрозом. У поєднанні з медикаментозною терапією вони дають хороші результати. Найпростіше вправу: сидячи біля столу, покладіть витягнуті руки на його кришку, розслабте кисті і барабаньте пальцями. Його слід повторювати щодня протягом тривалого часу.
Артроз (остеоартроз) - це незапальне захворювання суглобів, яке характеризується зміною хрящової тканини суглобових поверхонь. Частіше уражаються великі суглоби - колінні і тазостегнові, а також суглоби кистей. Захворюваність підвищується з віком, у кожного третього літнього пацієнта виявляється артроз.
Інструкція
1
Найчастішими причинами артрозу є травми і вроджені особливості будови суглоба, а також запальні процеси в ньому, які часто призводять до пошкодження суглобових поверхонь. Факторами ризику є спадкова схильність, надлишкова вага, ендокринні порушення, переохолодження, професії, пов'язані з тривалим стоячим або сидячим становищем (продавці, водії, перукарі та ін.).
2
Захворюваність артрозом залежить від статі - жінки хворіють частіше чоловіків, а також від віку. Пов'язано це з тим, що хрящова тканина з віком старіє, стоншується, суглобові поверхні стають шорсткими, і від цього суглоб травмується ще більше. Велику роль у виникненні артрозу грає спадковість, великі фізичні навантаження у спортсменів і робота з віброінструментом.
3
Артроз завжди розвивається поступово, спочатку людина може не відчувати жодних ознак захворювання. Потім з'являється ранкова скутість, потрібен якийсь час, щоб "розходитися", стартові болю (виникають після того, як людина посидів, а потім встав), болі при тривалій ходьбі, підйомі по сходах. Болі швидко проходять в спокої після припинення навантаження. Також з'являється припухлість в області хворого суглоба, обмеження рухливості в ньому.
4
На наступній стадії захворювання при ураженні колінних суглобів відбувається їх деформація, з'являється хрускіт, змінюється хода, ноги викривляються. При ураженні кульшового суглоба характерні болі в паховій області, яка посилюється при ходьбі, хворому стає важко піднятися зі стільця. При подальшому розвитку захворювання обмежуються рухи в суглобі, з'являється гучний хрускіт, хворий починає кульгати. Це найбільш важка форма артрозу, хворіють їй частіше жінки після 40 років.
5
Лікування артрозу тривале, а частіше довічне, воно спрямоване на гальмування процесу подальшого руйнування хряща і зняття больового синдрому. Для зменшення болю хворим рекомендується знизити навантаження на суглоб за допомогою тростини або милиць. Потрібно уникати тривалого стояння, ходьби та перебування в одній позі.
6
З медикаментозних препаратів призначаються курсами хондропротектори - препарати, що уповільнюють руйнування хряща. Для зняття больового синдрому і запалення застосовуються нестероїдні протизапальні препарати. Також використовуються мазі, розтирання для місцевого застосування. Хороші результати лікування виходять при лікуванні п'явками, голкорефлексотерапії, фізіотерапевтичному лікуванні та застосуванні лікувальної фізкультури з дозованим навантаженням.
7
В стадії ремісії рекомендовано санаторно-курортне лікування, застосування мінеральних ванн і лікувальної грязі. Для профілактики артрозу лікарі радять уникати переохолоджень, фізичних перевантажень на роботі та під час занять фізкультурою, по можливості не допускати травм суглобів і хребта, а також вчасно лікувати запальні захворювання суглобів.