Як повернути гроші з позичальника.

Даючи гроші в борг, багато стикаються з неприємною ситуацією з приводу їх повернення. Одним ніяково нагадувати про позику, а інші не знають, якими нормами закону регулювати ситуацію. Для вирішення подібної проблеми необхідно спочатку заспокоїться, а вже потім діяти.
Інструкція
1
Оцініть ситуацію, що склалася. При цьому необхідно проаналізувати такі фактори, як наявні у вас докази боргу та фінансову ситуацію позичальника. Запишіть окремо всі норми законодавства, якими ви можете оперувати при розмові з боржником.
2
Нагадайте позичальникові про суму боргу. Обговоріть з ним ситуацію, що склалася. При цьому необхідно бути ввічливим і спокійним. Не варто нагнітати обстановку, не зваживши всі «за» і «проти». Можливо, у боржника є фінансові труднощі і він не в змозі в даний момент виплатити необхідну суму. У цьому випадку звернення до суду теж не прискорить процесу, тому що, по-перше, на це потрібен час, по-друге, гроші у нього все одно не з'являться, по-третє, на позичальника ляжуть додаткові судові витрати, які не поліпшать його фінансового становища.
3
Домовтеся з позичальником про розстрочення заборгованості. Запропонуйте йому виплачувати суму частинами. Якщо мирні переговори не увінчаються успіхом, то перед тим як звертатися в суд, необхідно скласти претензійний лист. У ньому необхідно вказати, з якого питання ви звертаєтеся до позичальника, суму боргу і терміни повернення.
4
Аргументуйте свої вимоги конкретними статтями закону. Не передавайте листа особисто. Його необхідно відправити поштою у вигляді рекомендованого поштового відправлення з повідомленням. Збережіть квитанцію про відправку, а також отримане повідомлення про отримання. Вони допоможуть вам при зверненні до суду.
5
Напишіть позовну заяву до суду, якщо в зазначені в претензії терміни позичальник не відреагував на вимоги щодо повернення грошей. Разом з позовом необхідно надати ксерокопії всіх підтверджуючих факт боргу документів: розписка, кредитний договір, квитанції.
6
Отримайте на руки виконавчий лист, який виписується на підставі рішення суду. Він дозволить вам повернути гроші з позичальника. Виконати дану процедуру можна самостійно або за допомогою судових приставів.