Чому риба не клює.

Дуже часто, незважаючи на всі хитрощі і хитрощі досвідченого рибалки, риба просто не клює. Численні спроби змінити "насиджене" місце ні до чого не приводять. У хід йде навіть правильна приманка, не кажучи вже про вірну тактику рибної ловлі, проте ... Результат нульовий. Так у чому може бути причина? Чому риба не клює?
Світ водних жителів досить різноманітний і мінливий. Такі фактори, як стан води, погода або кормова база, постійно змінюються. Внаслідок цього змінюється і рівень активності риби. Справжній рибалка повинен враховувати всі ці аспекти. Проаналізувавши й зіставивши всі умови, він може визначити місце, де клювання буде найбільш вероятна.Почті всі види риб мають дуже високу чутливість до погодних коливань: змінам атмосферного тиску, настанню холодного фронту, зміні напрямку вітру і т. Д. Це речі, які риболов професіонал відчуває інтуїтивно, однак для новачків вони можуть становити певну складність. Спочатку можна навіть використовувати на рибалці різні прилади, які фіксують зміну погоди, проте з досвідом ця необхідність отпадает.Всем відомо, що чим температура повітря тепліше, тим тепліше і вода. Риба - холоднокровне істота, тому її активність прямо пропорційна коливань температури. Якщо вода тепла, то і кльов буде активніше, оскільки в теплі риба перетравлює їжу набагато швидше. Винятком може стати занадто висока температура води, коли риба активна тільки наполовину. Саме тому більш ефективна рибалка спостерігається у весняний та ранній літній періоди. Та й нерест у більшості видів риб припадає на весну.Состояніе неба (сонячно або хмарно) також впливає на місце гарного кльову. Якщо погода хмарна, то риба більше воліє годуватися на мілинах або поблизу поверхні води. Це правило необхідно враховувати при розміщенні вантажу на волосіні. Під час сонячної погоди риба йде на глибину, ховаючись в тіні водорослей.Некоторие авторитетні рибальські видання публікують навіть календар місячних фаз, впливають на активність жителів водойм. Зокрема, риба вельми чутлива до гравітаційного впливу Місяця на водойми Землі. Хоча це і має другорядне значення, але все ж враховується найбільш досвідченими рибалками, які спрогнозували в найближчі дні відносну стабільність погоди.
Хороший улов залежить від багатьох факторів, серед яких не зустрінеш горезвісну рибальську удачу. Рибак повинен добре знати звички риби, щоб прийти додому з повним відром і розраховувати на наваристу юшку.

Погода і клювання коропа

Карп не клює перед різкою зміною погоди. Але багато рибалок зазначають, що сазани й коропи добре ловляться під час грози. Звичайно, в цілях безпеки не варто прагнути потрапити на водойму, коли гуркоче грім і блискавка. Під час тривалої виснажливої спеки, коли температура води стає вище +20 оС, короп шукає місце свіжіше. Риба забивається глибше, ближче до прохолодних ключам і струмках. У сильну спеку короп втрачає апетит і сидить в норі, в тіні берегів і растеній.Кормітся короп при високій температурі вночі - по холодку. Якщо довго стоїть тепло, але іноді мрячить дрібний дощик, короп і сазан охоче клюють. Якщо ж температура знижується різко, риба не може похвалитися хорошим аппетітом.Сільний дощ, який викликає посилення течії, паводок і піднімає каламуть із дна, змушує коропа ховатися в тихих вирах. Ця інформація допоможе рибалці принести хороший улов в погану погоду. Але потрібно дуже добре знати водойму, щоб знайти улюблені місця, в яких перечікує негоду риба.

Місяць, режим, корм і апетит риби

Деякі рибалки впевнені, що на клювання коропа впливають фази місяця. Вони підмітили, що гірше риба бере приманку на збиткову місяць. Є й певні години для вдалої лову коропа, в інший час риба клюватиме погано або ви її взагалі не побачите. Ранній клювання - від світанку до сходу, друга хвиля - 6-9 годин ранку, вечірнє клювання - 6-9 годин після полудня. На самому початку осені, коли вода вже стає прохолодніше, ранкове клювання триває до 11 годин. Карп любить добре поїсти, тому домогтися вдалого кльову можна тільки з багатою насадкою. Влітку пропонуйте рибі кукурудзу, хліб, горох, перловку, зелений горошок. Добре йде і опариш, земляний і гнойовий черв'як, перловица і креветки. Особливо хитрі рибаки нанизують на один гачок і зернятка, і живу насадку. Виходить свого роду канапе для коропа. Є й спеціальні корми для цієї риби, які продаються в будь-якому рибальському відділі. Якщо короп не клює, значить, ви не потурбувалися його підгодовуванням. Досвідчені рибалки мають свою схему прикормки. Вона складається з певного місця, точної кількості їжі та її складу. Насадку в цьому випадку просочують тим же ароматизатором, що і підгодовування. Можна приготувати підгодовування самому з перлової, пшоняної, манної і горохової круп. Ця каша повинна бути клейкою і дуже густий, щоб можна було сформувати з неї кульки і розкидати їх в місця годівлі коропа.