Які щеплення потрібно робити кішкам.

Профілактичні щеплення можуть убречь вашу кішку від безлічі небезпечних захворювань, частина з яких - зооантропонозов - є спільними для людей і тварин. Які ж щеплення потрібно робити кішкам?
Найпоширенішими інфекційними захворюваннями кішок вважаються: панлейкопенія, кальцівірусная інфекція, ГЕРПЕСВІРУСНОЮ ринотрахеит, хламідіоз, лишай і, звичайно ж, бешенство.Наібольшее поширення серед всіх перерахованих захворювань має респіраторна кальцевірусная інфекція. Ця хвороба є дуже заразною і легко передається як при прямому, так і при непрямому контакті. Симптомами захворювання є підвищення температури і поява виразок у ротовій порожнині тварини. Особливо небезпечний вірус для молодих кішок. Іноді хвороба може призвести до летального ісходу.Панлейкопенія і ГЕРПЕСВІРУСНОЮ ринотрахеит зустрічаються набагато рідше, але протікають, як правило, з серйозними ускладненнями і також можуть призвести до смерті жівотного.Хламідіоз кішок викликається специфічними котячими штамами. Однак можливе зараження тваринного і спільними з людиною, птахами та іншими тваринами бактеріями. Захворювання вражає в першу чергу кон'юнктиву, органи розмноження і дихальні органи. Хламідіоз може передатися людині від хворої жівотного.Лішай - широко поширена грибкова інфекція. Спори грибка здатні зберігати життєздатність тривало в навколишньому среде.Бешенство - це вірусна хвороба, що супроводжується тяжкими ураженнями нервової системи. Захворювання однаково небезпечно як для тварин, так і для людей. Як правило, сказ призводить до летального ісходу.Для того щоб захистити свого улюбленця від небезпечних захворювань, ветеринарні лікарі рекомендують проводити вакцинацію тварин. Слід врахувати, що навіть якщо ваша кішка ніколи не виходить на вулицю, це не може служити 100% гарантією того, що їй не загрожує зараження - віруси багатьох захворювань можуть бути занесені на одязі та взутті хозяев.Еслі ви плануєте брати участь у виставках або брати тварину в подорожі - вакцинація стає неодмінним условіем.Первую щеплення рекомендується зробити кішці у віці 10-12 тижнів. Вона виконується полівалентної вакциною - включає в себе компоненти, що захищають відразу від декількох захворювань: хламідіозу, панлейкопении, каліцівіроза і рінотрахеіта.Для посилення імунітету через 21 день необхідно провести повторну ревакцинацію. В цей же час, як правило, роблять і щеплення від сказу. Протягом 2 тижнів після вакцинації необхідно стежити за тим, щоб кішка не переохолоджуватися, не мити тварину і не випускати його на уліцу.Вакціну від лишаю можна вводити тільки через 14 днів після інших щеплень. Обов'язкове ревакцинація через дві неделі.Следующіе щеплення необхідно зробити тварині у віці одного року. Подальше вакцинування проводиться строго один раз в год.Взрослим, раніше не щепленим тваринам, робити щеплення необхідно за тією ж схемою. Слід знати, що вакцинувати можна тільки здорових тварин. За 10 днів до щеплень необхідно провести дегельмінітзацію. Для того щоб зменшити ризик виникнення алергічних реакцій, рекомендується дати кішці протигістамінні препарат.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=eHX8jtb4nXc
Вакцинація кішок проводиться з метою попередження небезпечних захворювань. Всупереч поширеній думці, їм схильні і ті тварини, які ніколи не бувають на вулиці. Перше щеплення робиться кошеняті у віці 2-3-х місяців, надалі схема вакцинації може відрізнятися в залежності від обставин.
Найперша щеплення, зроблена кошеняті у віці 8-12 тижнів, захистить його відразу від декількох захворювань. До них відносяться панлейкопенія, каліцівіроз і ринотрахеит, які можуть понести життя нещепленої тваринного буквально за кілька днів, а також несмертельний для кішки, але заразний для людини хламідіоз. Залежно від типу вакцини щеплення може бути зроблено як одноразово, так і двічі. У другому випадку ревакцинація проводиться через 2-4 тижні після першої ін'екціі.Іммунітета, який виробляється після вакцинації, вистачає приблизно на рік. Однак перераховані захворювання не менше небезпечні і для дорослої кішки. Саме тому раз на рік доведеться повторювати щеплення, тільки незалежно від типу вакцини достатньо буде одноразової ін'екціі.Еслі кішка виходить на вулицю, існує ризик зараження лишаєм. Захворювання не смертельно, але неприємно, до того ж може передаватися від тварини до людини. Кішку можна захистити від нього, зробивши щеплення. Вакцинація від лишаю проводиться двічі з інтервалом в 10-21 день (залежно від виду вакцини). Стійкий імунітет, як і в попередньому випадку, виробляється на год.Смертельно небезпечним захворюванням є сказ. Саме тому кішку необхідно вакцинувати і від нього. Ця ж щеплення необхідне, якщо ви плануєте вивозити тварину за кордон або подорожувати з ним по Росії. Кішка повинна бути вакцинована не раніше, ніж за рік і не пізніше, ніж за місяць до от'езда.Незавісімо від щеплення , яку ви збираєтеся зробити, необхідно заздалегідь провести дегельмінтизацію тварини. Крім того, ветеринар повинен оглянути кішку і переконатися, що вона абсолютно здорова.Существует ризик розвитку ускладнень після щеплень, тому протягом доби після вакцинації тварина потребує пильного спостереження.