Як відкрити художню школу.

Художні школи з кожним днем стають все більш затребуваними. Причому вчитися малювати мріють не лише діти, а й дорослі. Але щоб відкрити комерційну художню школу, потрібно багато чого підготувати.
Вам знадобиться
  • - приміщення;
  • - меблі;
  • - витратні матеріали;
  • - реклама.
Інструкція
1
Визначтеся з тим, що ви бачите в якості кінчений мети перед собою. Якщо ви хочете заявити свою школу, як рівну найкращим художнім училищам світу, то не варто цього робити. Так само як і наймати величезний штат професійних педагогів. Адже це виллється вам в величезні витрати і буде дуже невиправданим способом вкладення коштів. Фахівці запевняють: пов'язано це з тим, що більшість людей мріє навчитися малювати для себе. Тому їм не потрібні ні найкращі педагоги, ні диплом про закінчення подібних курсів. А це означає, що вам краще для початку відкрити індивідуальне підприємництво (ІП).
2
Переходьте до вибору приміщення. Саме цьому пункту необхідно приділити особливу увагу. Воно обов'язково має бути просторим, добре освітленим і провітрюваним. Якщо проблематично організувати це шляхом звичайного відкривання вікон, то шукайте приміщення з хорошою витяжкою. Це необхідно, щоб ви і ваші учні не задихнулися від запахів матеріалів, якими користуватимуться (будь-які матеріали, навіть найякісніші мають свої запахи, нехай і несильні). Не забудьте прорахувати корисні площі. Для цього знову ж заздалегідь необхідно продумати, чим саме ви будете займатися. Якщо простим малюванням, то особливо великого приміщення вам не знадобиться. Якщо ж ви хочете, щоб у стінах вашого мистецького навчального закладу учні могли відвідувати лекції про культуру та основи живопису, то вам знадобиться додаткова кімната для організації в ній класу з партами і стільцями. Ще одним обов'язковим вимогою до вашого приміщення є наступне: обов'язково тут повинна бути раковина з проточною водою. Необхідно це для того, щоб можна було мити руки і кисті.
3
Подбайте про матеріали, необхідних для роботи. Це може бути і реквізит, і матеріали для навчання, і книги з мистецтва. Як правило, витрати на закупівлю матеріалів включаються у вартість абонемента. Але на момент відкриття вам найкраще мати певний запасник з мольбертами, папером, фарбами і кистями. На матеріалах не економте. Найкраще знайдіть собі постачальника, що добре зарекомендував себе на ринку, і закупайтеся у нього. Так ви уникнете непотрібних і зайвих проблем з підробленими фарбами, одним запахом яких можна легко отруїтися.
4
Розрахуйте кількість учнів, яке плануйте набрати. Виходячи з цього ви зможете зрозуміти, скільки витратних матеріалів та меблів вам потрібно буде закупити. І не переживайте, що купленого вам не вистачить. Якщо число учнів збільшитися, ви легко зможете докупити ще. Виходячи ж з кількості учнів, ви зможете розрахувати і вартість абонементів на місяць, розробити систему знижок і бонусів. Враховуйте, що тривалість заняття з дорослими повинна бути не менше 1,5-2 годин. Якщо менше, то це непродуктивно. З дітьми займатися можна менше - їм все одно не вистачає терпіння багато висиджувати за одним і тим же заняттям.
5
Саме час переходити до вибору педагогів. Зовсім необов'язково для відкриття школи запрошувати світових світил у сфері мистецтва. Досить буде просто добре зарекомендував себе майстри, а також лектора, який розбирається в мистецтві (на той випадок, якщо передбачаються класи з навчання історії малювання).
6
Відкривати школу найкраще у вересні. Зазвичай всі освітні установи починають новий робочий сезон саме восени. Пов'язано це з тим, що люди після літнього відпочинку з подвоєною силою хочуть застосувати свою енергію в мирних цілях. Тому підготуйтеся заздалегідь. Продумайте рекламну концепцію своєї школи, зробіть листівки і розмістіть «ходячу» рекламу біля соціально значущих місць - аптек, шкіл, магазинів і т.д.
Корисна порада
Пам'ятайте, що термін окупності художньої школи, в середньому, становить близько 1,5 років. Можна цей термін значно скоротити, якщо у вас хороші організаторські здібності і з'явилася швидко зароблена репутація.