Як склеїти тетраедр.

Виготовити модель тетраедра можна з самих різних матеріалів. Один з найбільш доступних варіантів - склеїти його з паперу. При цьому клей потрібно не завжди, оскільки самоклеюча папір теж підходить для таких цілей.
Вам знадобиться
  • - папір для побудови розгортки;
  • - папір для моделі;
  • - лінійка;
  • - олівець;
  • - транспортир ;
  • - ножиці;
  • - комп'ютер з AutoCAD.
Інструкція
1
Почніть з побудови розгортки. Якщо ви збираєтеся клеїти тетраедр зі звичайної щільного паперу, розгортку можна зробити прямо на ній. Для самоклеющейся паперу краще накресліть викрійку, як це виконується в класичному моделюванні. Можна використовувати і комп'ютер з AutoCAD або будь-яким іншим графічним редактором, що дозволяє будувати правильні багатокутники.
2
Побудуйте рівносторонній трикутник. Якщо ви робите це на папері, то накресліть відрізок, рівний ребру тетраедра. За допомогою транспортира відкладіть від його кінців кути, рівні 60 °. Проведіть через отримані точки прямі до їх перетину.
3
На кожній стороні вже наявного трикутника побудуйте точно такі ж. Кожна сторона вихідного трикутника буде і стороною іншого. Точно так же відкладіть від кінців відрізка кути по 60 °, але у напрямку від уже намальованою фігури. Через отримані точки проведіть прямі до їх перетину. У вас повинна вийти конструкція з чотирьох однакових рівносторонніх трикутників.
4
Для того, щоб отриману розгортку можна було склеїти, у трьох трикутників зробіть припуски. До однієї зі сторін додайте 1 см по всій її довжині. Поверніть фігуру за годинниковою стрілкою і зробіть такий же припуск для іншої грані, а потім і для третьої. Виріжте розгортку. Якщо потрібно, обведіть її на іншу папір.
5
Зігніть розгортку по всіх лініях так, щоб у вас вийшла пірамідка. Припуски загніть всередину. Якщо потрібно, зріжте кути. Намажте припуски клеєм і притисніть їх до внутрішніх сторонам сусідніх граней, поєднавши лінію між трикутником і припуском з вільною стороною сусіднього трикутника. Якщо тетраедр з самоклеющейся паперу, лінії краще процарапать, потім зігнути фігуру і притиснути припуск до межі.
Корисна порада
За тим же принципом можна склеїти моделі та інших геометричних тіл. Для побудови розгорток важливо знати кут нахилу бічних граней до нижньої. У тетраедра всі грані рівні, тому абсолютно все одно, яка з них буде вважатися дном. Для побудови інших типів пірамід накресліть спочатку дно, а потім - розрахуйте і побудуйте бічні грані.