Як навчитися висипатися.

Хороше самопочуття, чудовий настрій, продуктивність в роботі багато в чому залежать від сну. Однак далеко не кожен здатний похвалитися вмінням висипатися. Безсоння ночами і стан «розбитості» вранці знайомі багатьом.
Вам знадобиться
  • - морська сіль;
  • - аромамасла;
  • - трав'яний чай.
Інструкція
1
З'ясуйте, скільки годин вам потрібно для повноцінного сну. Комусь достатньо і 6 годин, деяким же і 8-ми буде мало. Чи не орієнтуйтеся на інших людей, здатних удовольствоваться 5-6-годинним сном. Потреба у сні дуже індивідуальна. Хронічний недосип може стати причиною ослаблення імунітету, нервових захворювань.
2
Процес швидкого засипання не менш важливий, ніж ранкове пробудження. Намагайтеся не вечеряти безпосередньо перед сном, уникайте м'ясних і жирних страв. Прийом їжі за 2-3 години до сну - найоптимальніший варіант. Дотримуйтеся режиму дня - лягайте спати і вставайте вранці в один і той же час.
3
Обов'язково виконуйте певні «ритуали», які допоможуть налаштуватися на сон. Прийміть теплу розслаблюючу ванну з морською сіллю і аромамаслами, випийте чашку молока з медом, будь кисломолочний напій або трав'яний чай. Не вживайте напоїв з кофеїном. Неміцний чай можна дозволити собі на вечерю, але ніяк не пізніше. Легке чтиво, прослуховування спокійної музики допоможе розслабитися і підготуватися до сну. Провітріть кімнату. Спіть з відкритою кватиркою, але уникайте протягів і некомфортною для вас температури.
4
Не з'ясовуйте ввечері відносини з близькими людьми. Відмовтеся від перегляду телевізора, особливо програм, здатних викликати у вас сплеск негативних емоцій. Крім того, перегляд телевізора здатний вкрасти несподівано багато часу, а значить позбавити дорогоцінних годин сну. Дотримуйтеся правила: раніше лягати, раніше вставати. Сон, який припадає на годинник до опівночі - найцінніший. Спіть вдень, якщо є така можливість. Це допоможе заповнити дефіцит сну.
5
Якщо ви приділяєте сну достатньо часу, але вранці не відчуваєте бадьорості і бажання вставати, можливо, в вас накопичилася втома. Синдром хронічної втоми можна здолати лише комплексними методами: повноцінний відпочинок, збалансоване харчування, підтримка вітамінами, відсутність стресів і все той же сон.