Як отримати латвійську візу.

Латвія входить до країн Шенгенської угоди. Тому, якщо у вас є діюча багаторазова шенгенська віза, ви можете в'їжджати в цю прибалтійської країни. Якщо ж у вас такого документа немає, то доведеться звернутися за його отриманням в консульський відділ посольства Латвії в Москві, в Генеральне Латвійське консульство в Санкт-Петербурзі або ж у Генеральне Консульство Угорської республіки в Єкатеринбурзі.
Інструкція
1
Для отримання візи вам необхідно зібрати пакет документів. Ви повинні мати запрошення від громадянина Латвії, якщо ви подорожуєте приватним порядком.
2
У тому випадку, якщо ви скористалися послугами агентства, подбайте і про броні готелю або про ваучері туристичної фірми.
3
У пакет документів входить і закордонний паспорт, який повинен бути дійсний через три місяці після закінчення вашої поїздки. У тому випадку, якщо ви маєте старий закордонний паспорт, то необхідно надати і його.
4
Увімкніть російський паспорт, а також ксерокопії всіх сторінок з відмітками. Візьміть довідку з місця роботи із зазначенням окладу і посади. Вона повинна бути на фірмовому бланку компанії.
5
У консульстві отримаєте анкету та заповніть її англійською мовою, не пропускаючи графи, замість прочерку необхідно написати "no". Якщо ви збираєтеся їхати з дітьми, у яких є свій закордонний паспорт, то для них також заповнюється своя окрема анкета.
6
Крім документів і заповненої анкети, необхідно принести дві фотокартки розміром 3,5 на 4,5 мм, а також страховий поліс тієї компанії, яка має акредитацію в латвійському консульстві, або ж купити страховку прямо на території консульства у акредитованій страховій компанії.
7
Подавати документи на візу можна як особисто, так і довіривши це родичу, в цьому випадку необхідно нотаріально завірений дозвіл на здійснення цих дій. Для того щоб подати документи на візу для найближчих родичів, наприклад, для батьків або дітей, дозволу не потрібно. Записи в консульство немає, діє жива черга.
8
Консульський збір оплачується в консульстві, його величина залежить від типу візи і тривалості - від 35 до 90 євро.
9
Як правило, після подачі документів і оплати візового внеску, залишається чекати від семи до десяти робочих днів до отримання. Якщо ж вам необхідна термінова або транзитна віза, то її можуть видати і протягом 24 годин. Про всі нюанси отримання різних типів віз ви можете дізнатися на сайті консульства Латвії або Латвійського МЗС або безпосередньо у службовців консульства.