Як розвивати розумові здібності дитини.

Рівень розумових здібностей дітей залежить не від матеріального благополуччя сім'ї, а від стосунків батьків і дитини. Також від правильного виховання в перші роки життя малюка. Адже бажання до навчання і пізнання навколишнього світу закладається з перших днів його життя.
Інструкція
1
Оточите дитини любовьюНікакіе спеціальні методики і кружки не допоможуть розвинути розумові здібності дітей, якщо їм не дістає батьківської любові. Сприятлива атмосфера в родині - найголовніша умова в розвитку малюка.
2
Показуйте на своєму прикладі інтерес до обученіюЕслі щовечора мама читає книгу, а тато хоча б газету, то і дитина буде рано проявляти інтерес до читання і вивчення алфавіту. Якщо ж вся сім'я проводить вечори перед телевізором, то в майбутньому це стане його улюбленим дозвіллям. Адже діти люблять спочатку повторювати різні дії за дорослими, які потім перетворюються в звичку.
3
Не перевантажуйте ребенкаВибірайте книги, розвиваючі ігри та комп'ютерні програми, які відповідають віку вашої дитини. Не треба змушувати його робити те, що він поки не в силах зрозуміти, щоб не склалося відраза до навчання.
4
Закінчуйте розпочате Не переходьте від одного незакінченого справи до іншого. Наприклад, ви вчили малюка рахувати до 5, але він все ще плутає числа. Не змушуйте запам'ятовувати його наступні 5 чисел, поки він досконало не освоєний матеріал. Розвиток розумових здібностей вимагає не кількість пройденого матеріалу, а якість.
5
Займайтеся вместеМалиш набагато швидше розвивається, коли батьки беруть в цьому активну участь. Не сваріть його, якщо щось не виходить. Дитині потрібна ваша підтримка, розуміння і похвала. Тільки хвалите в міру і з конкретного приводу, тобто замість фрази «Який ти в мене розумний!» говорите, наприклад, «Який ти молодець! Уже вмієш розрізняти кольори ».
6
Приділяйте занять достатньо временіВиделіте 1:00 для плідних занять з дитиною. Вимкніть всі телефони і відкладіть справи. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина була уважним і добре засвоїв матеріал, то ні на що не відволікайтеся.
7
Спілкуйтеся і грайте з ребенкомС малюком рекомендується розмовляти ще тоді, коли він перебуває в утробі. Постійне спілкування з ним після народження сприяє тому, що ваша дитина почне рано розмовляти. Також частіше грайте з ним, розумові здібності виявляються і розвиваються під час гри.
Корисна порада
Не обмежуйте бажання малюка вивчати всі предмети, що знаходяться в будинку. Часто дітям швидко набридають іграшки, вони захоплюються татковими інструментами, маминої косметикою, посудом, дорослої одягом, биткими сувенірами та ін. Тому надайте йому найбезпечніші речі, а решта надійно сховайте.