Як очистити іржу у ванній. видалити іржу на умивальнику.

Завжди приємно, коли ванна й інша сантехніка сяють білизною і чистотою. Але з часом ванна жовтіє, а поверхня покривається іржею, особливо за наявності протікань. З цим можуть впоратися натуральні та хімічні засоби для чищення.
Вам знадобиться
  • - губка або ганчірка;
  • - промислові чистячі засоби;
  • - або домашні засоби
Інструкція
1
Перш за все, варто відзначити, що простіше дбати про чистоту та стан ванній регулярно, ніж намагатися ідеально вичистити її раз на рік. Чим більше їй користуються, чим частіше вода залишається на її поверхні, тим швидше утворюється іржа. А чим рідше видаляти іржу, тим глибше вона проникає в поверхню і руйнує емаль. Тому ванну слід використовувати за призначенням, а для інших цілей по можливості - умивальник. Також не слід залишати на дні ванної металевий посуд і тазики, а найголовніше - частіше її мити щадними засобами. Чим «молодше» пляма іржі, тим простіше його вивести.
2
У сучасних магазинах продається безліч засобів для чищення. Ви можете вибрати те, що підійде вам. Краще використовуйте спеціальні засоби для чищення ванн та раковин, т.к. засоби для газових плит і санвузлів можуть зіпсувати емаль. Це відбувається за рахунок змісту досить агресивних кислот, застосовувати які можна рідко і в крайніх випадках. Якщо побачите у складі соляну кислоту, відмовтеся від такого засобу - воно зіпсує емаль. Варто відзначити, що хімічні очисники можуть виявитися не зовсім нешкідливими для шкіри рук, а іноді і викликати алергічні реакції. До того ж, більшість з них не призначено для щоденного використання.
3
Для тих, хто не любить хімію, є інші варіанти. У чищенні не сильно забрудненої ванній допоможуть харчова сода, лимонний сік і т.д. Можна використовувати поєднання нашатирного спирту і соди, або оцту з бурою (засіб для антисептичної обробки шкіри). Ще один спосіб - нагріти склянку оцту з половиною столової ложки солі і нанести на поверхню на кілька хвилин, а потім змити. Видалити іржу можна і нашатирним спиртом з перекисом водню в співвідношенні 2: 1.
4
Якщо ж емаль ванній сильно пошкоджена корозією, то найкращий вихід - заново її пофарбувати. Але слід пам'ятати, що після повторної фарбування чистити її потрібно буде тільки щадними засобами.
5
Майте на увазі, що використовувати абразивні засоби (сіль, соду, порошки), а також розчинники для чищення акрилових ванн не можна. Використовуйте рідкі миючі засоби, мило, оцет або лимонний сік. Є й спеціальні засоби для акрилових ванн. Що стосується емалевих ванн, якщо наносите абразивні засоби, то тільки за допомогою м'яких губок і ганчірок. Не варто натирати емаль содою, та ще й жорсткою щіткою - так ви можете залишити подряпини.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=UU1EyfwpkFM
Корисна порада
Після чищення завжди ретельно змивайте засіб для чищення з поверхні ванною.