Як вибрати собі модель машини.

Вибрати собі підходяще за всіма параметрами, відповідне запитам авто дуже складно. Ціна, об'єм двигуна, місткість салону, багажника, тип коробки перемикання передач, витрата палива, максимальна швидкість - далеко не повний список особливостей транспортного засобу, важливих для покупця. Але основою для вибору потрібної марки і моделі машини зазвичай є фінансові та ергономічні чинники.
Інструкція
1
Для початку обміркуйте, яку суму ви готові витратити, здійснюючи мрію про автомобіль. Вирішіть, чи можете ви дозволити собі дорогу, престижну марку. Чи потрібна вона вам? Такі машини зазвичай вибирають заможні люди, щоб підкреслити свій соціальний статус. Постарайтеся підійти до цього питання, виходячи зі своїх можливостей і реальних потреб.
2
Виділивши потрібну сууму з вашого бюджету, почніть вибирати тип кузова авто. Для цього обміркуйте, яку роль виконуватиме машина. Для частих поїздок з дружною компанією або сім'єю сміливо можна купувати мінівен (з англ. Minivan «невеликий фургон»). Цей легковий автомобіль володіє великою місткістю для пасажирів (зазвичай три ряди сидінь) і зручним розташуванням багажного відділення (поєднане з салоном).
3
Якщо транспортний засіб служитиме для перевозу і пасажирів, і вантажів, то краще вибрати пікап (від англ. Pick-up - піднімати, відривати, підвозити). Він являє собою модифікацію легкового автомобіля або позашляховика з відкритою платформою вантажопідйомністю до 1,5 т. Також зустрічаються варіанти кузовів, що суміщають дві функції. Приміром, мікроавтобуси з вантажопасажирської компонуванням і різні типи універсалів (фастбека, хетчбеки), що мають можливість перевозити до 500 кг і 5 пасажирів. А в разі, коли ви плануєте перевозити тільки тяжкості, то купуйте вантажівку або мікрогрузовік (вважається легковим автомобілем).
4
Для любителів їзди по бездоріжжю і мисливців цілком підійдуть позашляховики. Ті, хто не байдужий до швидкості, часто вибирають спорткари з кузовом купе (мають дві бічні двері і стиснення розміри задніх посадочних сидінь). А на кабріолеті можна прокататися з вітерцем в жарку погоду, відкинувши м'яку дах. Якщо ж ви прихильник класичного стилю, то придбайте седан (кузов з окремим багажником і звичайним моторним відсіком). Подібні автомобілі підкреслять вашу індивідуальність.
5
Потім вирішите, машину якого виробника ви хочете отримати. Враховуйте наступні параметри: надійність (безвідмовність, ресурс, довговічність), комфортабельність, престиж, продуктивність (тягові якості, швидкість, вантажопідйомність, місткість) і економічність (витрата палива, вартість обслуговування). Звичайно, вибрати за всіма критеріями складно. Тому можна скористатися порадами друзів і знайомих, що мають авто (бажано тих, хто не один раз його міняли). Також не зайвим буде проконсультуватися з фахівцями, використовувати інформацію з інтернету і журналів. На дані телевізійних та інших видів реклам покладатися не варто (в них зазначаються тільки переваги).
6
Вибравши марку, відвідайте салон. Там вам допоможуть вибрати модель автомобіля. Прислухайтеся до думки менеджера, який розповість про переваги тієї чи іншої моделі.