Як змінити атрибути в Windows.

В операційній системі Windows для кожного файлу і кожної папки існує сторінка властивостей. Крім місця розташування, розміру, дати створення файлу або папки, через вікно властивостей можна подивитися або змінити їх атрибути. Атрибут - це ознака використання тільки для читання, архівації, індексування, приховування, шифрування і стиснення.
Інструкція
1
Щоб переглянути та змінити атрибути файлу в операційній системі Windows, викличте вікно «Властивості». Для цього клікніть правою кнопкою миші по значку потрібного вам файлу і виберіть у спадному меню пункт «Властивості». Відкриється нове діалогове вікно. Для папки його можна викликати і іншим способом. Відкрийте ту папку, атрибут якої хочете змінити. Виберіть у верхньому рядку меню пункт «Вид» і задайте команду «Налаштування вигляду папки».
2
У діалоговому вікні перейдіть на вкладку «Загальні». Атрибути файлу або папки знаходитимуться в нижній частині вікна. Як правило, відразу бувають доступні всього два атрибута: «Тільки читання» і «Прихований». Навпроти них розташовуються поля, які можуть бути відзначені маркером. Зніміть або поставте маркер напроти потрібного вам пункту.
3
Якщо ви хочете змінити атрибут раніше прихованого файлу, спочатку знайдіть його. Через кнопку «Пуск» викличте команду «Пошук». Введіть в поле для запиту ім'я файлу і переконайтеся, що в додаткових параметрах варто маркер напроти пункту «Пошук в прихованих файлах і папках». Натисніть на кнопку «Знайти». Значок знайденого прихованого файлу у вікні пошуку буде виглядати напівпрозорим.
4
Щоб встановити значення для атрибутів стиснення, шифрування, архівації та індексування, натисніть на кнопку «Додатково», - відкриється діалогове вікно додаткових атрибутів. Відзначте маркером потрібні вам поля і натисніть на кнопку ОК. У вікні властивостей натисніть на кнопку «Застосувати», закрийте вікно.
5
Встановлювати і знімати атрибути можна також через командний рядок за допомогою команди attrib. Параметри для атрибутів наступні: + r/-r - установка/зняття атрибута "Тільки читання", + a/-a - установка/зняття атрибута «Архівний», + s/-s - установка/зняття атрибута «Системний» і + h/-h - установка/зняття атрибута «Прихований».
Напевно багатьом користувачам доводилося міняти атрибути файлів або папок. Приміром, ви зробили знімок на свою фотокамеру і хочете показати друзям сьогоднішній знімок, який був зроблений завтра, через місяць, а може і через століття. Всіх друзів це зацікавить, бо стандартними засобами операційної системи таке зробити неможливо. Секрет таких маніпуляцій полягає в програмному забезпеченні, яке ви будете використовувати.
Вам знадобиться
  • Програмне забезпечення FastStone Image Viewer, File Navigator.
Інструкція
1
Вашу увагу повинні зацікавити програми, які знаходяться у вільному доступі мережі інтернет. Для редагування графічних файлів, програми використовують параметр exit. Він містить всю інформацію про графічному об'єкті. Найбільш часті зміни дати створення знімка. Для того щоб здійснити зміну цього значення, необхідно закачати на свій комп'ютер програму FastStone Image Viewer - це своєрідний графічний переглядач (вьювер), конвертор, а також редактор з легким інтерфейсом і чималим набором функцій.
2
Після установки програми, необхідно виконати наступне: - запустите програму; - виберіть потрібний вам знімок; - натисніть правою кнопкою миші на вибраному знімку; - в контекстному меню виберіть пункт «Інструменти» - «Змінити Дату/Час».
3
- в новому вікні перейдіть до пункту «Змінити» - виберіть «Дата/Час EXIF»; - поставте позначку галочкою навпроти пункту «Встановити для файлу теж нові Дату/Час» - натисніть кнопку «Встановити для вибраних файлів». - після виконання цих операцій, дізнатися реальну дату знімка буде дуже важко.
4
Для зміни атрибутів інших типів файлу або папки, необхідно закачати з мережі інтернет іншу програму - File Navigator (файловий менеджер). Вона відрізняється швидким редагуванням атрибутів файлів або папок: - запустите програму; - в головному вікні програми виберіть потрібний вам файл або папку; - натисніть меню «Файл» - «Атрибути файлів».
5
- у вікні, виберіть атрибут, який ви хочете ізменіть.- натисніть клавішу «ОК».