Як посадити боби.

Боби корисні і поживні. Ніяка овочева культура не зрівнятися по харчовій цінності з бобами: їх білок легко засвоюється організмом людини, боби цілком можуть замінити в раціоні вегетаріанців м'ясні продукти. А вирощувати їх не складно!
Вам знадобиться
  • - гній;
  • - калійно-фосфорна суміш і інші добрива на основі калію;
  • - рослини- "сусіди";
  • - опора для бобів ;
  • - горщики для розсади.
Інструкція
1
Садіть боби на важких глинистих ґрунтах, старанно удобрених гноєм. Боби добре ростуть після буряка, турнепсу і капусти. Корисні «сусіди» - картопля та огірки. Восени внесіть на грядки комплексну калійно-фосфорну мінеральну суміш і перекопайте землю.
2
Прогрійте насіння на батареї (протягом трьох годин) або в гарячій воді (п'ять хвилин з наступним швидким зануренням у холодну воду). Насіння висаджуйте в другій половині травня, тому що молоді боби не витримують навіть короткочасні заморозки (проте «з віком» боби стають холодостійкими). Відстань між рослинами повинна бути не менше 10 см, між сусідніми рядами - приблизно 30 см.
3
Регулярно рихлите грядки і видаляйте з них бур'яни. При появі у рослин першого справжнього листка внесіть добрива для бобових, бажано на основі калію. Другий раз внесіть підгодівлю під час утворення бутонів.
4
Помірно поливайте боби до і після цвітіння, але під час появи бутонів збільшуйте «порції» води.
5
Встановіть опору для рослин - вони стануть досить високими. Підсапуйте боби - це сприяє зміцненню кореневої системи і підвищенню стійкості рослин до вітру.
6
Збирайте боби в період молочної стиглості плодів, коли зерна за розміром не перевищують 1 см. Обережно відривайте стручки знизу, щоб не пошкодити рослини. Рекомендується збирати врожай бобів в кілька прийомів - з перервою в 8-10 днів. Кращий час для збору бобів - ранній ранок. Забезпечте себе насінням на наступний рік, залишивши частину бобів до повного дозрівання. Після розсипте їх тонким шаром в добре провітрюваному місці і ретельно просушіть.
Зверніть увагу
На городах можна отримувати до 2- 3 кг бобів з квадратного метра.
Корисна порада
Найчастіше боби вирощують з насіння, але можливий і розсадний спосіб. Для того щоб вийшла розсада, насіння бобів слід посіяти в невеликі горщики за місяць до висадки на постійне місце. Розсадний спосіб здатний прискорити дозрівання врожаю.