Як поставити обігрів дзеркал самому.

Функція підігріву зовнішніх дзеркал заднього виду здорово виручає водія в холодну пору року. Особливо актуально це на заміських трасах, коли шлях лежить через ділянки з різною вологістю повітря. При цьому дзеркала через нетривалі проміжки часу покриваються інеєм, і рятує тільки їх обігрів.
Вам знадобиться
  • - обігрівальні елементи;
  • - герметик;
  • - двожильні дроти 1,5-2 м;
  • - двосторонній скотч;
  • - фен;
  • - запобіжник на 10А і колодка для нього
Інструкція
1
Зніміть дзеркала з автомобіля. Для цього дзеркало по горизонталі виставте посередині діапазону регулювань, а по вертикалі підійміть максимально вгору. При цьому повинна відкритися щілину між дзеркалом і кожухом знизу. Візьміться руками за дзеркало і потягніть його на себе так, щоб нижня його частина злетіла з засувок. Якщо вони з яких-небудь причин не розімкнуться, вставте викрутку у відкрилася щілина і поверніть її. При цьому нижня частина дзеркала злетить з засувок. Після цього підніміть дзеркало вгору і зніміть з верхніх засувок.
2
За допомогою фена розігрійте пластикову частину дзеркал доти, поки він не розм'якшитися. Відразу ж, поки пластмаса не охолола, відокремте дзеркала від пластмаси. При цьому намагайтеся не забруднити їх в герметике, який з'єднував їх. Якщо це все ж сталося, видаліть герметик за допомогою ацетону. Також видаліть герметик з зворотної частини дзеркал і пластмасового корпусу. У нагрівальних елементів відріжте куточки і накладіть їх на двосторонній скотч, обріжте скотч за формою елементів і видаліть підкладку скотча. Після цього наклейте елементи на дзеркало.
3
Візьміть пластмасовий корпус і знайдіть на ньому канал. В цей канал залийте новий герметик, а в квадратну проріз скраю вкладіть електроди нагрівальних елементів. Після чого з'єднайте дзеркала і пластикові частини і дочекайтеся склеювання і висихання герметика.
4
Для підключення дзеркал розберіть внутрішню обшивку дверей. Негативний дріт підключіть до металу двері, зачистивши місце підключення від лакофарбового покриття. Позитивний провід простягніть до центральної консолі і підключіть до будь-якого, усі комутатори. Якщо незадіяних вимикачів на панелі приладів немає, врежьте вимикач самостійно в пластик панелі. Якщо не впевнені, що зможете зробити це якісно, встановіть вимикач на місце, не надто кидається в очі.
5
До вимикача з одного боку проведіть живлення від акумулятора, від прикурювача або від замка запалювання. Не забудьте включити в ланцюг запобіжник 10А з колодкою. Колодка необхідна для того, щоб можна було швидко перевірити і замінити перегоріли запобіжник. З іншого боку, підключіть до вимикача позитивні дроти від дзеркал. При цьому залиште запас по дроту не менше 1 м. При прокладанні проводів намагайтеся не прокладати їх поблизу осі рульового колеса.
6
Всі з'єднання обмотайте ізоляційною стрічкою щільно і з достатнім розбігом по довжині дроти. Попередньо изоленту злегка нагрійте, щоб при охолодженні вона проявила свої усадкові властивості і надійно захищала скрутку від вологи. Місце виходу електродів з пластмасового корпусу дзеркал залийте герметиком. Перед першим пробним включенням обігріву продзвоните мультиметром дроти на предмет відсутності обривів і короткого замикання.