Як виростити плодове дерево.

Якому садівникові-любителю не хочеться самостійно посадити і виростити дерево? Мова йде не про просту сосні або березі, а про сьогодення фруктовому дереві, яке по осені порадує його власника соковитими і апетитними плодами. При виборі саджанців плодоносних порід дерев слід звертати першочергову увагу на сорт та відповідність його вашим кліматичним умовам.
Інструкція
1
Почніть роботи з вирощування плодових дерев з вибору і придбання саджанців. При виборі віддайте перевагу фермерським господарствам і невеликим приватним розплідникам, які реалізують саджанці садівникам. Справа в тому, що в невеликому за розміром господарстві простіше вирощувати якісний посадковий матеріал.
2
Купуйте саджанці по можливості восени. Це дозволяє оцінити товар всебічно і навіть помацати його листочки. Бажано вибирати саджанці з жовтими або червоними листочками, вже готовими опадати. Такі деревця завершили процес вегетації, деревина визріла і готова перенести зиму.
3
При виборі саджанців зупиніться на тих зразках, які мають висоту 50-100 см, товщиною з олівець. Коренева система повинна бути достатньою мірою розвинена. Якщо ви купуєте абрикос або грушу, особливу увагу зверніть саме на корінь, який має бути прямим, товстим, без сильних розгалужень.
4
Куплений саджанець на добу замочіть у воді. Якщо грунт вже підмерзла, заховайте саджанці в підвал, а якщо земля готова до посадки дерев, посадіть саджанець на підготовлене для нього місце. Буває, що саджанці перед продажем обробляють глиняним розчином для кращого збереження; обов'язково змийте його перед посадкою.
5
Посадкову яму зробіть таких розмірів, щоб в неї вільно помістилася коренева система. Як правило, слива або яблуня на родючому грунті не виходять за межі посадкової ями. Помістивши в яму саджанець, заповніть її землею і гарненько пролийте водою. Вносити перегній або які-небудь добрива на даному етапі не потрібно.
6
Щоб підвищити родючість піщаної або кам'янистого грунту, в міжряддях передбачте посадку квітів, овочів, суниці.
7
При осінній посадці забийте навколо саджанця чотири кілочки на відстані півметра від деревця. При настанні холодів обтягніть кілочки мішковиною і засипте саджанець тирсою. Навесні, коли почне пригрівати сонце, таке утеплення видаліть.
8
Не прагніть на першому році підрізати гілки або коріння дерева. Листовий апарат по весні обробіть стимуляторами росту і підгодуйте саджанець мінеральним добривом. Формувати плодове дерево і повноцінно підгодовувати починайте тільки на другий рік після посадки. Пройде кілька років, і ви зможете насолодитися першими плодами, вирощеними своєю працею.