Як висушити льох. Як висушити підвал поради.

Мало хто з сільських жителів і власників дачних ділянок не запасає на зиму овочі і різні заготовки. Зазвичай картопля, та й банки з варенням і соліннями знаходять своє місце в домашньому погребі. Таке сховище, обладнане під будинком або на вулиці, зручно для розміщення в ньому припасів, але перед закладкою продуктів його необхідно належним чином підготувати: вичистити, провітрити і висушити.
Вам знадобиться
  • - вода;
  • - мило;
  • - сода;
  • - мідний і залізний купорос;
  • - металева піч або бак;
  • - смолисті плашки;
  • - стеаринові свічки.
Інструкція
1
Почніть роботу з приведення в порядок дерев'яних полиць і стелажів. Розберіть конструкції, де це можливо, і винесіть дошки з льоху наверх. Очистіть деталі конструкції від забруднень і пилу, потім ретельно промийте гарячою водою з милом або розчином соди.
2
Тепер гарненько просушіть дерев'яні деталі конструкції на сонці, а якщо підходящої погоди дочекатися не вдається, помістіть їх під добре продувається навіс.
3
Після просушки зробіть дезінфекцію полиць, побілили їх вапняним розчином, в який слід додати мідний купорос (близько 100-150 г на десятилітрове відро розчину). Якщо на полицях і стелажах виявилися сліди гнилі та цвілі, обробіть їх водним розчином залізного і мідного купоросу. Таким же розчином промийте стіни льоху та земляні підлоги.
4
Щоб просушити льох перед закладкою продуктів, відкрийте вентиляційні труби і люк. Проте цих заходів не завжди буває достатньо, оскільки зазвичай в погребі повітря холодне і тому важкий, так що гарної витяжки не вийде.
5
При наявності невеликої металевої грубки встановіть її на долівку приміщення льоху і розтопіть. Якщо підлоги в погребі дерев'яні, під ніжки грубки помістіть металевий лист або цеглу. Залиште злегка димиться грубку на кілька годин, щоб дим прогрів стіни приміщення і підсушив їх.
6
Якщо грубки в господарстві немає, використовуйте для просушування негідний металевий бак. Закладіть в таку ємність стружку, короткі смолисті плашки і розведіть в баку невелике багаття. Цю імпровізовану сушилку поставте в безпосередній близькості від вентиляційного отвору, щоб створити необхідну тягу. Періодично контролюйте процес, щоб не допустити випадкового загоряння дерев'яних конструкцій.
7
Якщо умови не дозволяють використовувати такий відкритий вогонь, створіть тягу за допомогою свічки. Встановіть палаючу свічку в консервній банці на підлозі, біля отвору вентиляційної труби. Для створення первісної тяги підпаліть зім'ятий аркуш паперу прямо в трубі, а потім тяга буде підтримуватися полум'ям палаючої свічки. Можливо, для повного висушування льохи знадобиться послідовно використовувати дві-три свічки.