Як обрізати кігті кошенятам.

Кішка - не просто маленький пухнастий клубочок, який так приємно потримати в руках, погладити по м'якій шерстці і змусити помурликать. Кішка - невеликий хижак, забезпечений усіма відповідними пристосуваннями: твердими іклами, швидкою реакцією, відмінним слухом і зором і найголовніше - гострими як бритва кігтями. Якщо у вашій міській квартирі полювати особливо нема на що, кігті краще обстригти. Але як?
Вам знадобиться
  • - щипці для стрижки кігтів.
Інструкція
1
Купіть в зоомагазині спеціальні щипці для стрижки кігтів. Якщо кошеня у вас зовсім маленький і веде не надто активний спосіб життя, зі стрижкою можна почекати. А ось є кігтики вже стали завдавати незручність господарям або ж кошенят у вас кілька і вони постійно грають і б'ються один з одним, стрижка кігтиків є необхідністю. Деякі заводчики примудряються підстригати кігті зовсім крихітним малюкам, якщо ж керуватися фізіологічними особливостями і особистими відчуттями вік кошеня, відповідний для цієї маніпуляції ідеально - від двох місяців. Краще привчити тварину до процедури з самого дитинства, щоб надалі вона не викликала у нього здивування чи дискомфорту.
2
Огляньте кігті, щоб точно уявляти собі фронт робіт. Якщо стрижкою вам до цього ніколи не доводилося займатися, нічого страшного. Для тваринного процедура ця абсолютно безболісна, хоча, на перших порах і може викликати деяке хвилювання. Візьміть кошеня на руки і натисніть пальцем на подушечку лапки, щоб кіготь вийшов на поверхню. Зверніть увагу, що всередині проходить кровоносну судину, який на просвіт темніший. Вся інша частина кігтя є неживої і може бути обрізана абсолютно безболісно.
3
Зафіксуйте кошеня так, щоб він не міг втекти або різко смикати лапами. На перших порах процедуру можна проводити вдвох. Один міцно тримає і відволікає увагу, другий - здійснює свою підступну справу. Бояться не варто, кошеня відчуває загрозу для лапок, тому смикається і нявкає, але це зовсім не означає, що ви робите йому боляче. Пам'ятайте, якщо ви зрізуєте тільки прозору частину кігтя - процедура абсолютно безболісна. Після закінчення екзекуції обов'язково почастуєте свого страждальця смачним шматочком улюбленого корму і погладьте. З часом кошеня звикне до стрижки і буде сприймати її абсолютно нормально.
Зверніть увагу
Не будете стригти кігті занадто часто і занадто глибоко. Зробити їх зовсім м'якими у вас все одно не вийде, а тварині така маніпуляція буде завдавати зайве занепокоєння і неприємні відчуття.
Корисна порада
Для усипляння пильності кішки під час стрижки можна відволікати її увагу на що-небудь більш важливе, ніж лапи. Попросіть свого помічника не просто потримати тварину, але і одночасно з цим протерти йому очі від забруднення. Кішка зосередиться на тому, що роблять з її очима, і дасть себе спокійно підстригти.