Як оновити керамічну плитку.

В результаті експлуатації протягом тривалого періоду, керамічна плитка може втратити свій первісний вигляд. Вам не обов'язково потрібно міняти стару плитку на нову. Спробуйте відреставрувати вашу плитку.
Вам знадобиться
  • Гумові рукавички, щітка, миючі засоби, оцет, губка, маркер або шовні фарби, шпатель, грунтовка, шовна затирка.
Інструкція
1
Надіньте гумові рукавички, щоб захистити шкіру рук від впливу засобів побутової хімії. Очистіть плитку від забруднень за допомогою миючих засобів і щітки. Для цих робіт підійде стара зубна щітка. Протріть поверхню плитки розчином оцту за допомогою м'якої тканини. Ця операція додасть плитці блиск.
2
Очистіть міжплиточних шви, використовуючи спеціальні спреї для видалення бруду з швів. Залиште їх на деякий час, відповідно до інструкції, і змийте водою. Якщо на швах виявлені сліди грибка, обробіть їх засобом для видалення накипу, а через десять хвилин змийте. Потім жорсткою губкою нанесіть розчин оцту. Дайте швах просохнути.
3
Використовуйте спеціальний маркер для швів, щоб оновити білі шви. Струсіть його і, натискаючи на кінчик, проведіть їм по швах. Кольорові шви ви можете оновити завдяки використанню спеціальних шовних фарб. Підберіть потрібний вам колір або змішайте декілька фарб до отримання потрібного відтінку і дотримуйтесь інструкції.
4
Якщо у швах з'явилися відколи, можливо, маркер не зможе їх замаскувати. У цьому випадку вам потрібно шпателем видалити стару затірку. Якщо шпатель не справляється з видаленням затірки, скористайтеся спеціальним засобом для розчинення цементних складів. Нанесіть його на шви пензликом і залиште на деякий час. Коли засіб почне діяти, видалити стару затірку не складе труднощів. Промийте міжплиточних шви теплою водою з милом і добре просушіть.
5
Нанесіть на шви ґрунтовку. Після висихання грунтовки заповніть шви нової затіркою за допомогою шпателя. Щоб плитка виглядала акуратно, видаліть надлишки затірки вологою губкою. Дайте затирці висохнути.