Як порахувати вартість ремонту.

Вартість ремонту - величина навіть за умови детального прорахунку дуже мінлива. Адже постійно виникають якісь форс-мажори, ціни на матеріали ростуть і т.д. Однак без грамотного розрахунку ваш ремонт взагалі може вилетіти для вас в дуже велику копієчку.
Інструкція
1
Перед тим як ви вирішите скласти кошторис на ремонт, обміркуйте, що саме ви б хотіли зробити. Якщо це косметичний ремонт - це одні витрати. Якщо це капітальний - то інші. Отже, порахували. Тепер починайте складати таблицю, в яку ви включите найменування робіт, приблизний метраж і приблизну вартість матеріалів. Певна, дуже приблизна цифра у вас вийде.
2
Тепер вам потрібно звірити свої уявлення з тим, що є в реальності. Для цього зі своїм списком вирушайте на будь-який ринок будматеріалів. Або можете просто вийти в інтернет. Порівняйте реальні ціни на матеріали, які ви обрали. Запишіть їх поруч з тими, які вже написали імовірно. Це допоможе вам скорегувати ваші уявлення про суму.
3
Обов'язково прорахуйте, у скільки вам обійдеться бригада професіоналів в тому випадку, якщо ви вирішите зробити глобальний ремонт, а навичок в будівництві не маєте. Деякі будівельники беруть погодинну оплату, інші отримують за робочий день. Пропишіть це в своїй кошторисі. Але не забудьте вказати ще й фінансову подушку на випадок якихось непередбачених обставин. Наприклад, бригада може пропрацювати на вашому об'єкті кілька довше, ніж ви розраховували. І якщо ви спочатку не додасте ще й статтю на додаткові витрати, у вас можуть бути досить великі неприємності.
4
Окремо прорахуйте свої можливості і на той випадок, якщо раптом подорожчають матеріали - базові або оздоблювальні неважливо. закладіть на ці цілі відсотків 15 від їх сьогоднішньої вартості. Так вам буде легше пережити потрясіння в разі чого. Якщо ж раптом найгірші побоювання не виправдаються і підвищення цін не буде, то ви знайдете, куди витратити збережені капітали.
5
При складанні кошторису ремонту детально розгляньте всі матеріали, якими ви хочете скористатися. Може, буде економічніше зашпаклювати стіни в коридорі фігурним чином замість того, щоб обклеювати їх дорогущими італійськими шпалерами. Якщо є спірні пункти, за якими ви готові передумати, обов'язково вкажіть це у своїй таблиці. Сюди ж занесіть і приблизну вартість таких змін.
Корисна порада
Пам'ятайте просту істину про те, що яку б ви не склали кошторис, в будь-якому випадку її необхідно помножити на 1,5-2. І тоді ви отримаєте щодо наближену до реальності суму вашого майбутнього ремонту.